Ефірні олії: для тіла і для душі

3 січня 2024 р.

Людям здавна був відомий надзвичайний вплив рослинних ароматів на організм. Стародавні єгиптяни, шумери, індійці не уявляли своє життя без ароматичних сумішей. Їх широко застосовували у косметичних засобах, для лікування, дезінфекції приміщень, бальзамування померлих, під час молитов, жертвоприношень і свят, за них навіть воювали. А які коштовні дари піднесли Ісусу волхви? Так, ладан і миро.

 

Ефірні олії (або етери) — це летка суміш речовин, що виробляються рослинами і надають їм запаху. Більшість відомих людству лікарських рослин є ефіроносами. Хоча ефірні олії навчились синтезувати, лікувальних властивостей вони не мають.

Як розрізнити натуральну олію і синтетичну? Натуральна ефірна олія не може бути дешевою. Розфасована завжди у флакони з темного скла з дозатором (ємністю не більше 10 мл). На упаковці має бути вказано: «100% натуральна ефірна олія». «100% ефірна олія» не означає натуральна. Так, це ефірна олія, але вона на 100% синтетична. Аромат натуральної етери багатоскладовий. Упродовж години відчувається три різних ноти пахощів. Синтетична пахне однаково, лише вивітрюється з часом. Натуральна ефірна олія, на відміну від синтетичної, не залишає жирного сліду після випаровування.

Натуральні ефірні олії отримують з ефіроносних рослин, і оліями їх називають умовно. Залежно від виду рослини вони містять від 200 до 800 різних компонентів (терпеноїди, органічні кислоти, альдегіди, спирти, феноли тощо). Тому й мають настільки сильний і різноманітний вплив на людину.

Як діють етери? Насамперед через дихальну систему, а також шкіру. Система нюху є надзвичайно чутливою і найшвидше передає у мозок отримані імпульси. Пахучі речовини впливають на нюхові рецепторні клітини в біологічно активних точках носа. Через шкіру етери потрапляють до організму повільніше, та за лічені хвилини цілющі молекули дістаються системи кровообігу і потрапляють до усіх тканин, долаючи навіть гематоенцефалічний бар’єр. Перевага ефірних олій полягає в тому, що вони впливають на весь організм. Практично всі етери значно підвищують імунітет, мають протимікробну і противірусну дію. І головне, патогени не вміють до них пристосовуватися, як до антибіотиків.

Ефірні олії неперевершено впливають на наше самопочуття і настрій. Мандаринова, яка міститься у шкірці, тонізує і стимулює шлунок і печінку, заспокійливо впливає на кишківник. Її дія настільки м’яка, що у Франції олію повсякчас застосовують від порушень травлення у дітей, відрижки і гикавки. Олія очищає організм, особливо кров, від шлаків, підвищує імунітет, тонізує у разі загальної слабкості, перевтоми. Заспокоює і зміцнює нервову систему, знімає нервове напруження, стрес, депресію, усуває безсоння. Має протибактеріальну і противірусну дію. Мандаринову олію можна без зайвих побоювань використовувати жінкам при надії: вона не зашкодить ані майбутній матері, ані дитині.

Купувати олію зовсім не обов’язково. Кілька раз глибоко вдихніть пахощі свіжого мандарину, якщо заклало ніс. Обличчя перед святом почистіть водою з трьома краплями олії, відтиснутої зі шкірки. А для настрою налийте у керамічне горнятко трохи води, додайте мандаринової олії і прилаштуйте до радіатора або вичавіть пару крапель із шкірки на пористий камінець, покладіть його на робочому столі, і свято вже поруч із вами!

Залиште свій коментар