Епікондиліт турбує не тільки тенісистів

5 вересня 2023 р.

Пані Оксана в ефірі прямого каналу запитала Наталю Земну про лікування епікондиліту. Болить і сам ліктьовий суглоб, і біля суглоба, і зовнішня поверхня плеча — віддає вже навіть по всій довжині руки.

Епікондиліт — це один з різновидів тендиніту, за якого запалюються тканини сухожилля в точці прикріплення до кістки або в місці переходу сухожилля в м'язову тканину. Часто запалюються і прилеглі тканини сухожильної сумки або сухожильної піхви.

Різновиди епікондиліту більш відомі як «лікоть тенісиста» і «лікоть гольфіста», залежно від того, яка група м’язів уражена — розгиначі зап’ястку чи згиначі передпліччя. В будь-якому випадку це ураження медична наука характеризує як дегенеративно-дистрофічне, тобто негативний процес, що призводить до структурних змін і руйнування тканин.

Сильні навантаження загрожують епікондилітом людям багатьох професій, для яких характерні часто повторювані, одноманітні рухи (розгинання і обертання передпліччя): масажистам, малярам, теслярам, спортсменам. Іноді епікондиліт є наслідком прямої травми ліктя або надмірного одноразового навантаження.

Прояви епікондиліту: біль від напруження м'язів; біль, що відчувається в ліктьовому або плечовому суглобі з поширенням на передпліччя; різкий біль від натискання на запалене місце; біль від активних рухів за участі ураженого сухожилля, в той час як подібні пасивні рухи безболісні; біль від пальпації уздовж ураженого сухожилля; почервоніння, підвищення температури над зоною ураженого сухожилля; шум під час руху сухожилля.

Офіційна медицина радить для лікування епікондиліту рефлексотерапію, ударно-хвильову терапію, лікувальну фізкультуру. На час лікування уникати фізичного навантаження. Можна використовувати налокітники або пов'язку з еластичного бинта у вигляді вісімки. Особливу увагу приділяють усуненню болю, розслабленню напружених м'язів.

«Тенісний лікоть» зустрічається доволі часто. Ймовірно, і в пані Оксани такий, хоча теніс тут мабуть ні до чого. Швидше за все, винні непідйомні торби і тяжка праця на городі й по господарству, бо ж літо весь рік годує. Багато всього треба зробити вчасно і швидко. А не встигнеш — праця намарно піде: чи заросте, чи переросте, чи засохне, чи зачахне, чи пропаде. Наші самовіддані українські господині не шкодують ані сил своїх, ані рук, щоб родина смакувала корисними продуктами.

Тому щороку «Зелена планета Земної» рятує лікті, спини та попереки затятим дачникам, садівникам та городникам. Розказуємо нашим відвідувачам, читачам, слухачам, глядачам, що епікондиліт (тендиніт) може бути симптомом таких хвороб як ревматоїдний або реактивний артрит чи подагра. І оскільки в організмі все пов’язано, то для ефективного лікування треба з’ясувати, як працює травна система, в якому стані кісткова система та нирки. З огляду на індивідуальні особливості кожної людини, радимо ліки, які допоможуть рухатись і позбавлять її від болю. Бо якщо не впоратись із проблемою наприкінці літа, далі прийде осінь — перехідний період в природі — коли такі захворювання тільки загострюються.

Про судини теж не слід забувати. Часто наші органи, зокрема суглоби й навколо суглобові тканини, болять, коли вони «голодні»: капіляри не постачають до них достатню кількість крові, а отже, немає живлення, тобто поживних речовин і кисню. Відповідно клітини не можуть позбутися шлаків, продуктів обміну. В такому випадку будуть боліти і суглоби, і зв'язки, і м’язи.

Не втомлюємося також нагадувати, що потрібні не тільки ліки з рослин, а й здорове харчування, щоб у людини не боліло ніщо, ніде. В природі, в городі є все, для того, щоб вилікувати епікондиліт та багато інших хвороб.

Як ми вже зазначили, однакових рецептів лікування—оздоровлення для всіх не буває, а позбутись болю слід якнайшвидше. І народна медицина та сучасна фітотерапія може запропонувати чимало дієвих засобів.

Почистити позеленілу картоплину, шкірку подрібнити і накласти у вигляді компресу.

Прикладати 2 рази на день потовчений свіжий листок капусти.

Робити компреси 2 рази на день із розвареної потовченої квасолі.

Прикладати як компрес алое з медом.

До болючого місця прикладати потовчене листя черемхи.

Свіже листя рути садової накладати як компрес на травмовані місця і гематоми.

Дуже ефективний засіб — потовчене листя полину гіркого: накладати тонким шаром, зверху закрити папером для компресів, вкутати.

Оливкову олію втирати в болючі місця кілька разів на день.

Порада з особистої практики: травмоване місце густо змастити йодом і зверху накрити тканиною, змоченою в горілці.

В «Зеленій планеті Земної» є чудовий зовнішній засіб — рідина ПОРЯТУНОК. Вона знеболює, усуває набряк, запалення, покращує кровообіг в тканинах, усуває біль у суглобах та голові, швидко допоможе в разі опіку, запалення, травми, вивиху, розтягнення, попрілості, свербіння, обмороження, висипки.

ПОРЯТУНОК застосовують у вигляді компресу: змочити бинт або тканину, покласти на уражене місце, накрити плівкою, вкутати, щоб зігріти.

Можна застосувати засіб РОЗТИРАННЯ із зігрівальними, судинорозширювальними, знеболювальними й протизапальними лікувальними властивостями. Невеликою кількістю змастити хворе місце, ретельно й енергійно втирати, доки шкіра стане сухою. Повторити тричі, розтерте місце вкутати вовняною тканиною. Розтирати щовечора. Можна робити компреси на 3-4 години.

Ефективний також САНАТ, який має протизапальну, розсмоктувальну, знеболювальну, бактерицидну властивості. Подразники рослинного походження, йодисті сполуки, глибоко проникають у тканини і швидко усувають патологічні процеси, запалення і біль. Після легкого змащування шкіри САНАТОМ виникає почервоніння і 1-2 хвилини відчувається печіння: за рахунок розширення капілярів посилюється притік крові до ураженого місця.

САНАТ слід застосовувати обережно. Втирати в невимиту шкіру, краще змастити шкіру жирним кремом. Пляшечку зігріти в руці, збовтати до рідкого стану, потім легкими рухами невелику кількість втирати в шкіру упродовж 1-1,5 хв. і через 3-5 хв. тепло вкутати розтерте місце. Процедуру повторювати 1-2 рази на день.

Як бачимо, помічних засобів не бракує, але краще епікондиліту запобігти. Намагайтеся зробити свої рухи більш різноманітними. Робоче місце має бути якомога зручнішим, щоб не навантажувати суглоби та сухожилля додатково. А коли болить, дайте суглобам відпочити, бо всю роботу не переробиш.

Частіше згадуйте про те, що це ваше здоров’я, ваш організм, і хто ж про нього піклуватиметься, якщо не ви. Не пошкодуйте для цього трохи часу і зусиль!

Залиште свій коментар