Грижа поперекового відділу хребта: чи можна вилікуватись без операції?

17 листопада 2023 р.

Коли ми були ще мавпами, то й пересувались, як мавпи: то на двох ногах, то на чотирьох, і звісно, не сиділи чи не стояли по 8 годин в одній позі. Наша людськість сильно вплинула на спосіб життя, ми більш соціальні та розумні, але фізіологія й анатомія не змінились аж настільки, аби ідеально відповідати «благам цивілізації».

Хребет з часів мавпоподібного предка змінився мало, однак ми його використовуємо зовсім по-іншому. Поперековий відділ хребта страждає через це, мабуть, найбільше: вся вага тіла, яка раніше була рівномірно розподілена на всі хребці, припадає лише на кілька з них. Цей тиск спричиняє руйнування його ніжнішої складової — хряща, зменшує його живлення і зволоження. Часто це визначають як остеохондроз. Хрящові диски деформуються, амортизація хребта зменшується, що стимулює подальшу деградацію. Потім диски починають випинати з хребта, додається руйнування фіброзної оболонки хрящових дисків. В разі розриву оболонки желеподібне ядро хрящового диску виходить за межі хребта. Це і є грижа.

Виникненню грижі може також сприяти травма, ожиріння, надмірні фізичні навантаження або, навпаки, нестача потрібних фізіологічних навантажень, що буває в разі сидячої чи стоячої роботи з одноманітними рухами. Є і генетичні порушення, які призводять до неповноцінності сполучної тканини, зокрема звʼязок, оболонок, хрящів. В цьому випадку грижі можуть з’являтись навіть у підлітковому віці.

Симптоми залежать від розташування і величини деформацій, тиску на нервові корінці. Це поколювання, оніміння, біль різних частин тіла, часто кінцівок, неврологічні розлади. В разі грижі поперекового відділу болить поперек, біль поширюється вздовж ноги,виникає часткова чи повна втрата чутливості в нозі (на деякий час чи постійна), людина не може рівно ходити, перехиляється на один бік, бо одну ногу тягне, болить з одного боку. Можливе нетримання сечі та інші розлади, біль в органах тазу. Буває, що затискуються судини, тож порушується кровообіг.

Початкову стадію грижі (випинання диску) можна вилікувати без операції. Ми починаємо працювати з нирок. Бо коли вони не можуть працювати правильно, то відкладається багато солей, які «цементують» хребет, і він не може нормально, вільно рухатися. В «Зеленій планеті Земної» є для цього фітокомпозиція НЕФРОЛІК. При спонділоартрозах застосовуємо СПОНДІЛАН і НЕВРИН, щоб нерв не був запалений і не боліло.

Крім того потрібно налагоджувати кровобіг, функціонування капілярів, які доносять до клітин поживні речовини і кисень.

Щоб не боліло або коли раптово заболіло у спині, та ще так, що людина не може розігнутись, ходити не може, то треба негайно зняти біль. Для цього застосовуємо зовнішні засоби РОЗТИРАННЯ або ж САНАТ. САНАТ — засіб твердий, тому ми флакон зігріваємо у руці, потім розбовтуємо і намазуємо на хворе місце. Після цих засобів приплив крові збільшується і запальний процес минає, разом минає і біль.

А щоб гострі ситуації не повторювались, а грижа не прогресувала, потрібні дозовані, фізіологічно безпечні фізичні навантаження для розвитку м’язів тулуба і ніг. Саме м’язи підтримують і утримують у правильному положенні хребет, захищають його від небезпечних рухів. Потрібні також вправи, які дозволили б хребту «витягнутись», «розслабитись», зняти тиск на ту зону, яка страждає. Цим потрібно займатись зі спеціалістом.

Залиште свій коментар