Груша, цілюща і дужа

19 червня 2023 р.

В травні — квіти і листя, влітку — листя та плоди, восени — плоди, а взимку і рано навесні — гілячки. Отакий цілорічний календар збору лікарської сировини звичайної груші, культурної чи дички.

Дуже цілюща сила у квітучої груші. В травні треба зібрати хоч трохи її квітів, а також молодого листя. Візьмемо їх до нашої домашньої аптечки, допоки будемо чекати плодів.

Листя і квіточки добре допомагають лікувати простату. Мабуть, жодна рослина не має такої потужної профілактичної дії проти простатиту. А якщо вже він є, то груша вилікує запальний процес і не допустить розвитку аденоми. Так діє глікозид арбутин, який є в листках і навіть плодах північних сортів груш. Він має дезинфікувальну, сечогінну і протизапальну властивості, які дозволяють лікувати запальні стани у всій сечостатевій системі (Мамчур, Гладун, 1989).

Простатит обов’язково треба лікувати, інакше хронічне запалення призводе до ускладнень: застою лімфи, проблем із сечовипусканням, аденоми, раку.

Для приготування ліків від простатиту беремо 1 частину квітів і 2 частини листків, миємо, подрібнюємо ножем чи в ступці, 1 ст. л. сировини заливаємо склянкою окропу на 30 хв., проціджуємо і випиваємо склянку настою за день у 2-4 прийоми.

Квіти і особливо листочки, зібрані в травні, допомагають лікувати і катаракту, остеохондроз, а також нирки, сечовий міхур, виводять солі — оті білі легкі фосфати, трипельфосфати, карбонати, які схожі на борошно, які відкладаються у верхній частині тіла і спричиняють тріск у шиї, біль та шум в голові, біль у плечах і спині, оніміння рук, пальців на руках.

Якщо ви хочете лікувати хворі очі, катаракту, то бажано до листочків і квітів груші додати листочки і квіточки зірочника середнього (мокрецю) (Stellaria media). Також варто додати квіти і листя незабудки болотної (Myosotis scorpioides): вона дуже добре лікує (загострює) зір, хворі очі, усуває запальні процеси. Помічне таке лікування для тих, у кого «туман» в очах, мушки чорні бігають, погіршується зір.

Повний збір для лікування катаракти: листя і квіти груші, вся надземна частина мокрецю-зірочника і незабудки. Все це треба ретельно подрібнити: чим дрібніше, тим краще трава віддає свою цілющу силу.

Звичайно, можна лікувати хворі очі, катаракту і остеохондроз за допомогою лише квітів і листя груші. В травні, коли їх можна використати свіжими, бажано це зробити, бо свіжа сировина майже завжди краща, ніж суха. Але й на майбутнє також треба заготовити. Носаль пише, що раніше збирали листя в основному з дичок, які росли в полях і лісах, робили це з травня до липня.

Але якщо ви не запаслись листочками і квітами груші, не переживайте: груша в усі пори року цілюща та із задоволенням зцілює людину. Взимку можна нарізатиоднорічних гілочок, наварити чаю, і лікувати ним передміхурову залозу, виводити солі при остеохондрозі, налагоджувати сольовий обмін. Чай полікує нирки, всю сечостатеву систему, виведе солі, щоб не утворювались ніде камінці. А буває, що камінці відкладаються навіть в статевій залозі! Скільки разів я чула, що чоловікові прооперували простату через камені! Для того, щоб їх там не було, у вас є груша.

Для приготування чаю візьміть дві-три молоді гілочки груші завдовжки 10-15 см, подрібніть, прокип'ятіть 10-15 хвилин в 1 л води, дайте прочахнути і настоятися. До гілок груші можна додати плоди глоду, горобини чи смородини. Пити потроху цілий день як чай невеликими дозами.

Чай з квітів, листя і гілочок груші ще й дуже смачний, має неймовірно гарний рубіновий колір, тому лікування ним — одне задоволення! Якщо у вас не росте груша, то попросіть у сусідів. А ще краще піти до лісу та знайти дичку, вона дуже цілюща. Груша культурна ― це рослина Сонця, а дикоросла груша, то рослина Сатурна, вона набагато сильніша. З її плодів, які ще називають гниличками, готують узвар, який допомагає, коли болить голова, з травною системою непорядок або є запалення в кишківнику.

Плоди груші не лише дуже смачні, але й цілющі! Як достигнуть, будемо ними і смакувати, і лікувати дуже багато захворювань: туберкульоз, кашель, запальні процеси в легенях, сечостатевій системі, зміцнюватимемо серце, лікуватимемо нирки. А щебудемо частувати наших гостей смачними стравами з груші.

Колись у наших дідів печена або варена груша була першим засобом від охриплості та кашлю, її за­стосовували і при туберкульозі легень. А компреси та примочки з соку печеної груші або відвару рятували від головного болю. Спілими плодами лікували катар і виразку шлунка при підвищеній кислотності шлункового соку (Носаль). Також проти розладів шлунка і кишківника вживали наливку. А узвар і сік з груші пили як жарознижувальний, сечогінний, жовчогінний засіб. Сечогінна дія обумовлена великою кількістю калію у складі плодів.

У випадку хронічного коліту з проносами можна вживати відварені сухі груші по 50 г 4 рази на день після їжі, або у вигляді компоту по 100 мл 3 рази на день після їжі. Груші містять багато пектину та інших складних вуглеводів, тому добре захоплюють і виводять токсичні речовини з травного тракту.

Плоди груші, як і листя, допомагають при хворобах і проблемах у сечовивідній системі: виводять уратні камені з нирок, мають дезинфікувальну дію. В разі нефропатії корисно щоденно впродовж 2 тижнів їсти по 1 груші (100 г) 4-5 разів на день після їди.

Вживання узвару з груші протягом 2-3 тижнів допоможе позбутись грибкових уражень кишково-шлункового тракту. Наші діди також листям (відварами, настоями та подрібненим свіжим листям) лікували гриб­кові ураження, запальні процеси шкіри, дерматити.

Фенольні сполуки груш зміцнюють капіляри і мають протисклеротичну дію (Мамчур, 1988). Груша заспокоює нервову систему, покращує роботу серця.

Вітамінів у грушах небагато, за винятком фолієвої кислоти і вітаміну С в деяких сортах, зате є великий набір мінералів: цинк, залізо, мідь, марганець; кобальту і міді особливо багато в дичках.

І всі ці грушеві ліки є у вас під рукою! Не пошкодуйте трохи часу, щоб нарвати і насушити листя і квітів, не лінуйтеся лікуватися і будьте здорові!

Залиште свій коментар