Харчування в разі тромбофлебіту

12 травня 2023 р.

Харчуйтеся часто і потроху, пийте достатньо води (але не під час їди) — це дуже важливо для розрідження крові. Страви не мають бути надто калорійними, бо зайва вага сприяє розвитку хвороби. Фрукти їжте невеликими порціями, краще до 6-ї години вечора.

Важливо, щоб раціон максимально сприяв здоров’ю печінки. Саме вона виробляє ферменти, що підтримують показники крові в нормі. Тому дієта має бути наближена до такої, як призначають при гепатитах: їжа варена, тушкована, парова, споживання жирів треба обмежити, виключити копчення, маринади, консерви, ковбаси, білий хліб. Основу раціону має складати рослинна їжа: каші, овочі, фрукти. М’ясо — зрідка, нежирне, найліпше замінити його морепродуктами.

Важливу роль у процесах згортання крові відіграє серотонін. Тромбоцити мають здатність захоплювати і накопичувати серотонін з плазми крові. Він підвищує функціональну активність тромбоцитів, їх схильність до агрегації й утворення тромбів. Стимулюючи специфічні серотонінові рецептори в печінці, викликає збільшення синтезу печінкою факторів згортання крові. Серотонін утворюється замінокислоти триптофану, якої чимало в бобових, твердих сирах, бананах, пшоні, гречці. В грибах також, але вживати їх слід зовсім потроху. Неодмінно виключіть цукор та інші солодощі, вироби з білого борошна. Їхня дія подвійна: піднімають рівень серотоніну та призводять до запалення стінок судин.

Деякі обмеження стосуються також їжі, що містить багато вітаміну К, який здатен нейтралізувати дію антикоагулянтів та бере активну участь у коагуляції. Проте споживання в межах норми — 90-120 мкг на добу — не чинить негативної дії і навіть потрібне, оскільки вітамін виконує багато інших корисних функцій в організмі. В таких кількостях він необхідний і тоді, коли людина приймає антикоагулянти.

Вітаміном K особливо багаті зелені частини рослин. Значна його кількість міститься у шпинаті, петрушці (2-5 гілочок містить 80 мкг, забезпечуючи добову потребу), капусті, листі кульбаби (778 мкг на 100 г, або 741% від денної норми), зеленій цибулі, кропиві, бобових, щавлі, плодах шипшини, зеленому чаї. Наприклад, в чашці сирої шинкованої капусти — 547 мкг вітаміну К, вареної броколі — 220. Із тваринних продуктів вітаміну К багато у печінці та яйцях.

Категорично не радимо вживати вівсянку, м’яту, мелісу, а також продукти, що можуть бути джерелом інфекції (сирі м’ясо, рибу, молоко, воду).

Корисні, добре розріджують кров:рослинні олії (оливкова, лляна, а ще краще лляне насіння); риба, риб’ячий жир; фрукти та овочі (дині, кавуни, червона смородина, інжир, ананаси, цибуля, часник, цитрусові, імбир), яблучний оцет, вино (не більше бокалу в день). Фрукти і ягоди містять найбільше біофлавоноїдів (рутину, кверцетину, геспередину) — речовин, що знижують проникність судин, зменшують запалення. Серед них — брусниця, журавлина, обліпиха, смородина, які регулюють густину крові та мають легкий сечогінний ефект, що допоможе позбутись набряків. Гесперидин серед усіх біофлавоноїдів має насильніші венотонізуючі й венопротекторні властивості. Його джерелом є шкірка мандаринів, апельсинів і частково самі плоди.

Морська капуста (ламінарія) для кровоносної системи дуже корисна: підвищує рівень гемоглобіну, збільшуючи кількість еритроцитів, нормалізує водно-сольовий баланс крові. Знижуючи рівень холестерину, зміцнює та повертає еластичність судинам, що унормовує тиск. Зменшує ризик виникнення тромбів, прискорюючи кровотік.

Зашкодити організму здатна морська капуста, зібрана в забруднених нафтою, радіонуклідами, важкими металами водах або «нашпигована» консервантами, зокрема оцтом, цукром, глутаматом натрію.

З лікарських рослин згадаймо кінський каштан та буркун. Каштан містить аєсцин — речовину, що сприяє тонусу судин, лікує хронічну венозну недостатність, зменшує набряки. Буркун, знижуючи в’язкість та уповільнюючи згортання, нормалізує консистенцію крові й забезпечує профілактику тромбозу, емболії, інфаркту міокарда, знімає запальний процес у судинах.

 

Настій буркуну

1 ч. л. трави буркуну (квіти і листя разом) залити склянкою окропу, дати настоятися. Пити по чверті склянки 4 рази на день.

З фітокомпозицій «Зеленої планети Земної» звертаємо Вашу увагу на ВЕНОЛІК, який усуває запальні процеси в венозній стінці та покращує реологічні характеристики крові. Серед відвідувачів наших Здравниць засібнабув заслуженої популярності завдяки своїй ефективності та відсутності побічної дії.

Залиште свій коментар