Кіста у горлі

19 квітня 2024 р.

Часто пишемо про кісти на нирках, яєчниках, кісту суглобів, зокрема кісту Бейкера, а нещодавно в прямому ефірі глядач запитав як лікується кіста в горлі.

Треба сказати, що кісти можуть виникати практично в будь-якому органі. Це пухлини, всередині яких знаходиться рідина. Їх не бажано вирізати, тому що якщо одну кісту вирізати, то є небезпека, що тоді повиростають багато інших поруч чи на іншому органі.

Розташовані в горлі піднебінні мигдалики (гланди) на відміну від інших пронизані лакунами (заглибленнями): по 10-20 лакун в кожному. Отвори лакун різної форми і завбільшки 1-4 мм, відкриваються на поверхні мигдаликів. Це такі собі пастки для мікробів і вірусів, де імунна система «знайомиться» з патогенними мікроорганізмами, виробляє макрофаги, лімфоцити і плазмоцити, які беруть участь у боротьбі з інфекціями.

Часто кісти утворюються саме на піднебінних мигдаликах. Вони можуть бути заповнені слизом, рідиною, зрідка гноєм. Зазвичай кісти виникають через закупорювання каналів та отворів лакун внаслідок запального процесу.

Бувають кісти і на стінках глотки, гортані, піднебінні, біля кореня язика, на голосових зв’язках і складках. Можуть виникати на місці фібром, після різних фізичних чи хімічних маніпуляцій в носоглотці, травмування, впливу алкоголю, тютюнового або іншого токсичного диму чи забруднення.

Найгірше, коли поєднуються інфекційне запалення зі шкідливими впливами, тим же курінням. В таких випадках тканини горла завжди набряклі, запалені, слизова продукує густий слиз для свого захисту або ж, навпаки, витоншується, атрофується, стає сухою і не може нормально працювати. За таких умов часто утворюються кісти, одиничні або численні. Найчастіше цей діагноз ставлять чоловікам середнього і старшого віку, а на мигдаликах кісти часто утворюються у дітей і підлітків.

Симптоми залежать від розташування кісти, малі утворення можуть ніяк себе не проявляти. Проте, з часом збільшується ризик нагноєння всередині кісти, її розриву, зрідка, але буває, що кіста перетворюється на ракову пухлину. Тому важливо періодично проходити профілактичні огляди у отоларинголога.

Кісти добре лікуються за допомогою фітотерапії. Саме для лікування кіст була створена фітокомпозиція КІСТОЛІК. Вона має протизапальну, розсмоктуючу, протипухлинну дії, завдяки чому зникають кісти на різних органах. Ми готуємо його на основі екстрактів трави сону лугового, плодів ялівцю, квіток липи, бруньок берези, коренів лопуха.

Якщо кісти виникли на нирках, пропонуємо фітокомпозиції ГЛОМЕРАН і КІСТОЛІК, а для того, щоб швидко розсмоктались кісти в горлі — ЛАРИНГАН і КІСТОЛІК.

Фітокомпозиція ЛАРИНГАН лікує доброякісні новоутворення горла, гортані, трахеї, поліпшує стан пацієнта після операції, допомагає під час та після хіміотерапії; застосовується в разі застуди та охриплості. Засіб має протизапальну дію, сприяє регенерації епітелію горла, верхніх дихальних шляхів. До складу ЛАРИНГАНУ входять екстракти листя берези, кореневищ лепехи, трави череди і чебрецю, листя подорожника.

Разом ЛАРИНГАН і КІСТОЛІК допоможуть швидко позбутись кісти, запального процесу, відновити стан слизової оболонки. Приймати кожну з них треба по 5 крапель із 2 ст. л. теплої води 3 рази на день за 15-30 хв. перед їдою та четвертий раз на ніч.

Можна також додатково полоскати горло відварами трав, наприклад, ромашки, нагідок, шавлії, дубової кори, липового цвіту.

Необхідно позбутися шкідливих звичок тим, у кого вони є: куріння, вживання алкоголю, гарячої і надто гострої їжі, кожна з яких може стати причиною неприємного, а деколи і важкого захворювання. Звичайно, якщо є хронічні інфекції в носоглотці, треба також їх вилікувати. Для цього в «Зеленій планеті Земної» теж є потрібні ліки.

Наталя ЗЕМНА

Залиште свій коментар