Королева полів

3 листопада 2023 р.

Кукурудза — рідкісна рослина з ботанічної точки зору, бо в роді є всього одна наша культурна (Zea mays) і 3-4 її рідні сестри, поширені лише в дикій природі Центральної Америки. Одомашнення почалось 10-12 тисяч років тому назад, і ось така незвична рослина стала одною з головних годувальниць людства.

 

Сирі зерна кукурудзи містять воду (76%), 19% вуглеводів (крохмаль, цукри, клітковина), білки (3%), 1–2% олії та 86 ккал у 100 г. В них є 7–19% добової норми деяких вітамінів групи В (тіаміну, ніацину, пантотенової кислоти, фолієвої кислоти), вітамін Е, а також відносно багато магнію, цинку і фосфору. Але ніацин (В3)є абсолютно недоступним для нас без попередньої обробки кукурудзи в лужних розчинах, що традиційно роблять американські народи і чого не робимо ми. В зернах практично немає вітаміну С і К. Зате є багато лютеїну і зеаксантину, які роблять кукурудзяне зерно жовтим,єтакож каротин, що велика рідкість для зернових.

Білок кукурудзи є неповноцінним, містить мало лізину і триптофану, але поєднання кукурудзи з бобовими, як це роблять в Центральній і Південній Америці, перетворює такі страви на абсолютний замінник повноцінних білків. Саме таке поєднання є основним у кулінарії цих місцевостей і дозволяє людям здорово жити на переважно рослинному раціоні. В мексиканській кухні кукурудза досі є основним продуктом харчування, це доступна і дуже поширена їжа в Африці.

А загалом в світі кукурудзу використовують зовсім нераціонально і невиправдано: лише 15% цінного зерна йде для людської їжі (і це включно з крохмалем і спиртом), а 63% — на вигодовування сільськогосподарських тварин.

Зерна кукурудзи добре діють на печінку і жовчний (жовчокам'яну хворобу, гепатити, холецистити, холангіти) і всю сечостатеву систему, особливо на нирки, сприяють подрібненню і виведенню солей і камінців із сечового міхура. Зауважте, що кукурудза діє на всі види камінців! Тому її корисно їсти в разі остеохондрозу, подагри, нирково- і жовчокам’яної хвороби, серцевих хвороб: зцілюючи нирки, вона допомагає їм працювати і виводити всі солі і все те, що накопичилось зайвого в організмі.

Правда, вона не усуває кольки — ні печіночні, ні ниркові. Але ж можна додати ліки з якоїсь з трав, що мають спазмолітичну дію і, вживаючи такий комплекс, вигнати весь бруд у вигляді солей, піску, камінців.

Кукурудза, особливо варена, допомагає працювати кишківнику. Тим, у кого є закрепи, завали, кукурудза допоможе відновити моторику і очистити кишківник. Ну і в той же час буде працювати нормально вся сечостатева система. Тому ніде не буде набряків чи великого живота. Дасть королева полів свою цілющу силу ниркам і відновить найнеобхідніші функції всіх органів і систем.

Ще більш відомі своєю лікувальною дією суцвіття кукурудзи: чоловічі й жіночі суцвіття. На верхівці стебла — китиця чоловічого суцвіття, яка поширює пилок. Жіночі суцвіття ростуть вздовж стебла, з них розвиваються качани. Довгі блідо-жовті нитки, які нагадують пучки волосся (коси), це стовпчики з приймочками. Вони містять олію, ефірні олії, камедь, смоли, гіркі глікозиди, сапоніни, вітаміни (С, К, В), інозит, стерини, алкалоїди — загалом досить багато фармакологічно активних речовин. Приймочки збирають з кукурудзи молочно-воскової стиглості, сушать, зберігають рік. При виготовленні ліків подрібнюють.

Для чоловіків, щоб були здоровими, працездатними, сильними, не мали запалень статевої залози і проблем з продукуванням сперміїв, беруть чоловіче суцвіття, яке називають султаном. Якщо є потовщення або ущільнення, якась пухлина в статевій системі, то це суцвіття, завдяки вмісту алкалоїдів і вітамінів, теж допомагає. А коли зникають пухлини, запалення, налагоджується кровообіг — всі залози і органи працюватимуть нормально, отримуючи з кров'ю поживні речовини і кисень.

 

Настій чоловічих суцвіть кукурудзи для лікування і профілактики чоловічих захворювань

1 ст. л. чоловічих квітів розтерти в ступці, залити 0,5 л окропу, закутати і настоювати з вечора до ранку. Чим довше буде настій теплим, тим більш цілющим вийде. Вранці процідити, пити по пів склянки 4 рази на день. Для профілактики захворювань чоловічих статевих органів 1 ч. л. суцвіть заварити у склянці окропу на 2 години, випити за день по пів або по чверті склянки.

Це хороший засіб для усунення запальних процесів (простатиту), їх профілактики, недопущення розвитку аденоми. Курс лікування2 тижні, а потім перерва на 7-10 днів, і ще 2 тижні лікування. Профілактичний курс триває 3-4 тижні, його також можна повторювати.

Для жінок, а саме для стрункості фігури, щоб позбутись зайвих кілограмів, додати темпераментності, готують настої 1 ст. л. стовпчиків з приймочками (жіночих квітів) у склянці окропу. Такий настій зменшує апетит, заспокоює нервову систему, стимулює продукцію жовчі, роботу травного тракту, обмін речовин.

Печінка наразі у хворобливому стані майже у всіх з огляду на те, що ми їмо та п'ємо. Її жовчогінну функцію підсилюють і покращують також стовпчики: жовч буде нормальної консистенції, не буде застоюватися, не буде проблем зі згортанням крові. Взагалі печінка буде працювати на відмінно! Отож, ліки з кукурудзи — дійсно надійна профілактика здоров’я печінки.

Стовпчики кукурудзи вживають і для профілактики серцевих хвороб, проти набряків серцевого і ниркового походження, кровотеч, для заспокоєння нервової системи, для посилення роботи сечовивідної системи, сечогінної дії.

 

Ліки зі стовпчиків з приймочками

1 ст. л. подрібненої сировини (є такі захворювання, коли беруть 3 ст. л.) залити склянкою окропу. Настоювати 30 хв., процідити і вживати по чверті склянки 4 рази на день.

 

Пити 3-4 тижні, потім зробити перерву,щоб відчути, як же допомогли ліки із приймочок. Можна зробити і настоянку, завдяки якій все буде добре із жовчними протоками, з печінкою, з кишківником, підшлунковою залозою. Ліки із приймочок лікують і цукровий діабет, бо благотворно впливають на підшлункову залозу, допомагаючи їй продукувати ферменти і гормони.

Настоянка з приймочок кукурудзи

Взяти 1:1 горілку і стовпчики кукурудзи (наприклад, по 100 г кожної), настояти 2 тижні. Вживати по 7-10 крапель 4 рази на день перед їдою.

 

Жінки пробували лікувати пухлини молочних залоз і кочаном, і листям, і стеблом, і квітками, але тільки коріння рослини допомогло, бо саме там є найбільший вміст алкалоїдів. Воно тверде, тому його перемелюють на кавомолці або на якомусь подрібнювачі і заварюють. Найбільше цінуються для лікування молочних залоз верхні корінці, які ближче до поверхні ґрунту.

Шановні жінки, будьте дуже уважні до своїх молочних залоз! Бережіть їх від найменших травм (зачепилась за стіл, двері, ручкою якоюсь вдарило, придавив хтось випадково). Після травми у залозі можуть виникнути пухлини. В «Зеленій планеті Земної» застосовуємо рідину ПОРЯТУНОК: як тільки травмували молочну залозу, треба робити з неї компреси. Синці, забої розсмоктуються, не залишається після травми потовщень, не виникають новоутворення.

 

Настій корінців кукурудзи для лікування молочних залоз і для профілактики захворювань молочної залози

Коріння ретельно помити і подрібнити, висушене дрібно розмолоти. 1 ч. л. сировини залити склянкою окропу, варити на слабкому вогні 30 хв. або на водяній бані 2-3 години. Настояти, процідити, пити по чверті склянки 4 рази на день.

А ще кукурудза виганяє жир, лікує атеросклероз, виводить холестерол: і зерна, і ліки зі стовпчиків. Кукурудзяну олію теж застосовують для лікування атеросклерозу: вживаютьпо 1 ст. л. тричі на день перед їдою. Нею корисно заправляти страви. Вона містить фітостероли і багато вітаміну Е. Але перебільшувати дози олії не можна. Якщо за деякий час відчуєте, що у вас погіршилось травлення або з’явилась нудота, то припиніть лікування.

Передозування, навіть у випадку таких нетоксичних ліків, може принести шкоду. Стовпчики з приймочками не варто вживати худим і слабким, тим, у кого понижений апетит. У великих кількостях може бути шкода людям з тромбофлебітом чи варикозом, вагітним, бо ліки підвищують згортання крові. Оскільки кукурудза має сечогінні властивості, тривале вживання може призвести до вимивання калію і магнію, що небезпечно для людей із порушеннями у роботі серця, та й для здорових також.

А їсти кукурудзу корисно абсолютно всім: варену, консервовану, у вигляді каші, попкорну чи страв з кукурудзяним борошном. І виводити чорні цятки на обличчі борошно допоможе: українські дівчата 2 ст. л. розмішували зі збитим білком яйця, накладали на обличчя і чекали поки висохне, потім обтирали і ополіскували обличчя спочатку теплою, а потім прохолодною водою.

Бажаю вам смачного за вашим домашнім столом зі здоровими, корисними, повноцінними продуктами!

Залиште свій коментар