Лишаї

11 березня 2023 р.

Лишаями в народі називають кілька різних за природою захворювань, які проявляються висипом, почервонінням (запаленням), зміною кольору шкіри, втратою волосся.

 

Оперізуючий лишай правильно називати оперізуючим герпесом. Його спричиняє герпес-вірус, той самий, що спричиняє і вітряну віспу. На нього хворіють тільки дорослі, але діти або дорослі в контакті можуть захворіти вітрянкою.

Народні засоби:

1)               Попіл із гілок верби, змішаний з оцтом до стану сметани, наносити на уражену шкіру.

2)               Попіл часнику змішати з медом та змащувати шкіру.

3)               Хліб, змочений водою і розмішаний з сіллю, наносити 2 рази на день або робити з цієї суміші компрес.

4)               Змащувати уражені місця соком ягід калини або суниці.

5)               Втирати в шкіру просіяну житню муку.

6)               Попіл дубової кори, змішаний з молоком до стану мазі, наносити на хвору шкіру.

Також помічними є компреси: з розпареного листя лопуха; з трави льнянки з квітами; з трави безсмертника піщаного; з подрібненого листя ялівцю козацького; зі свіжого подрібненого листя ожини.

Листя ялівцю або порошок з листя ломоноса виноградолистого застосовують при всіх видах лишаїв.

Лiкувати герпес допоможе сумiш трав: шавлiя лiкарська (2 частини), суцвiття липи (2 частини), маренка запашна (1 частина), трава самосилу гайового (3 частини); подрiбнити, змішати. 1 ч. л. суміші залити склянкою окропу, потримати на вогнi 1 хв., тепло вкутати, настояти до теплого стану. Пити по 2 ст. л. 4-5 разiв на день i змащувати уражену шкiру.

1 ст. л. парила настояти в склянці окропу, пити по чверті склянки 4 рази на день.

Зняти біль при оперізуючому герпесі можна підбілом: потовкти свіже листя і квіти, щоб пустили сік, «кашку» викласти на серветку, прикласти до болючого місця, прикрити плівкою і тепло вкутати, залишити на ніч, можна і вдень робити на кілька годин такий компрес. Взимку компрес можна робити з розпареного листя.

В «Зеленій планеті Земної» від цього лишаю є такі фітокомпозиції: ВІРУСАН, НЕВРІН, ПСОРЕПОЛ внутрішньо, АЛЬБА або САНАТ зовні.

Червоний плоский лишай цехронічне запальне автоімунне захворювання шкіри і слизових оболонок, рідше вражає нігті і волосся, ознаками якого є сверблячі висипання з плоскими вузликами.

Допомагає олія з насіння полину: 1 частину порошку з насіння залити 4 частинами олії, настоювати добу, збовтуючи, дати відстоятися і потім втирати в шкіру. Уражену слизову оболонку в роті та шкіру можна також протирати соком алое, це зменшує прояви хвороби.

Для місцевого лікування шкіри можна використовувати крем ЛІЛЕЯ або АЛЬБА «Зеленої планети Земної», а СТОМАГОМ полоскати ротову порожнину.

Висівкоподібний різнокольоровий лишайназивають так через появу на шкірі плям з чіткими краями різного кольору, від блідо-рожевого до темно-коричневого, при терті яких з’являються дрібні лусочки. Причиною є грибкова інфекція.

Лікується протиранням зеленим милом, або саліцилово-резорциновим спиртом, або розведеною настоянкою нагідок (1 ч. л. на склянку води): протирати шкіру треба 2-3 рази на день. Можна також кілька разів на день протирати уражені ділянки соком цибулі. Або зробити суміш з настоянки нагідок, соку цибулі, реп’яхової олії; протирати шкіру 2 рази на день; після зникнення плям ще 2 тижні протирати шкіру саліцилово-резорциновим спиртом. Зауважте, що нерівномірна та змінена пігментація шкіри може зберігатися упродовж кількох місяців після успішного лікування. Хвороба часто повторюється.

Лишай стригучий, або трихофітія, частіше трапляється на волосистій частині голови, на бороді, вусах, вражає шкіру між пальцям ніг, промежину, складки шкіри. Симптомами є маленькі круглі плями, на яких з’являються міхурці, потім струпи та кірка, обламується волосся. Це грибкове ураження. Передається при контакті з хворою людиною чи твариною. З тварин часто хворіють коні, корови, пси, коти, гризуни.

Лікування: натирати 2 рази на день розрізаними розмоченими родзинками або інжиром, або шкіркою мандарина; сік подорожника великого або сік портулака городнього наносити на уражені місця; втирати попіл із гілок верби, змішаний з оцтом до стану сметани. Настій хвоща польового (2 ст. л. сировини заливають 2 склянками окропу, настоюють у термосі ніч) використовують для примочок при стригучому і сверблячому лишаї.

Мікроспорія це найбільш розповсюджений лишай, викликаний грибками, вражає шкіру по всьому тілу, нігті, супроводжується обламуванням волосся. Передається від хворих тварин і людей. Округла пляма з валиком по краю змащується йодом вранці, ввечері — 5% саліциловою маззю. «Зелена планета Земної» для лікування цього виду лишаю застосовує АЛЬБУ, САНАТ, СЕПТОДЕРМ, ОНІХОЛІК.

Але аби повністю позбутися мікроспорії, треба лікувати весь організм — внутрішньо. В «Зеленій планеті» є для цього фітокомпозиції МІЦЕТАН, ГЕМОСАН, ІМУНАТ.

Потужним засобом від всіх грибкових уражень є молочаї, наприклад, молочай кипарисовидний. 1 ч. л. трави залити 0,5 л окропу, настоювати 30 хв., процідити; використовувати у вигляді ванночок або примочок 1-2 рази на день. Ще ліпший для лікування мікозів свіжий сік молочаю: зірвати рослину, протирати проблемне місце. Протигрибкову дію має також яглиця, часник, спиртовий екстракт квітів черемші, свіжий сік і настій нетреби, відвар трави козлятника лікарського. Сік цибулі чистий або з медом ефективно гоїть грибкові захворю­вання шкіри.

Розхідник плющовидний має сильну протигрибкову дію: зібрати під час цвітіння, подрібнити, покласти в банку до верху i залити звичайним оцтом; настояти 2 тижні; протирати уражену шкіру.

З відвару листя груші можна робити ванночки, аплікації, обмивання, обтирання ділянок шкіри при грибкових лишаях. Ліки від лишаю з листя чорниці: 1 ч. л. подрібненого листя на склянку окропу, настояти 30 хв., процідити і робити промивання, компреси.Настій сухого листя і квітів олеандру звичайного (100 г на 1 л окропу, настояти кілька годин) використовують у вигляді натирання і примочок в разі лишаю.

Залиште свій коментар
Коментарі
19.03.2023 19:03
Дари природи

Дуже багато подарувала нам природа, Завдяки Зеленій планеті Земної, люди можуть лікуватись...

19.03.2023 19:06
Запитання

А яким чином можливо нормалізувати СОЄ? воно 60🙏

05.10.2023 14:14
Дякую

Щиро дякую тим  , хто назбирав такий скарб для людей!