Рослини з «маковійської квітки»: нагідки й чорнобривці

3 серпня 2023 р.

Нагідки лікарські (Calendula officinalis) — універсальні, передусім протизапальні, з ефективною внутрішньою і зовнішньою дією.

Лікують гастрит, коліт (навіть виразковий), ентероколіт. Чудовий ефект в разі виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. Усувають печію з підвищеною кислотністю. Поліпшують секреторну і видільну функцію печінки. Помічні для селезінки, нирок (запальні захворювання), сечового міхура (камінці та пісок), виганяють зайву рідину в разі асциту: 2 ч. л. сухої трави на 2 склянки окропу, настоювати 30 хв., пити по півсклянки 4 рази на день до їди.

Здавна користуються спазмолітичною, гіпотензивною, кардіотонічною і седативною дією при захворюваннях серця і гіпертонії. Нагідки мають заспокійливу дію, поліпшують сон, усувають неврози в клімактеричний період. Знімають болючі спазми під час місячних. Знижують концентрацію холестерину в крові, лікують судини від атеросклерозу.Застуда, бронхіт, нежить, кашель, ангіна — теж підстава застосувати ці помаранчеві квіти.

Потужний зовнішній засіб при стоматиті, пародонтиті, гінгівіті, молочниці, ерозії, ендометриті, кольпіті, трихомонозі, тріщинах заднього проходу, вуграх, чиряках, екземі, жирній себореї обличчя, пролежнях, гнійних ранах, виразках, опіках та обмороженнях, герпесі (2 ст. л на склянку окропу). Показані від кон’юнктивітів, блефаритів, ячмінців (1 ч. л. на пів склянки перевареної води).

Настоянка (100 г на 0,5 л горілки) дезінфікує рани, забої та подряпини. Мазь нагідок має косметичний і загоювальний ефект в разі будь-яких нашкірних проблем (1 частина квітів на 10 частин вершкового масла чи вазеліну).

Чорнобривці високі (Tagetes erecta), чорнобривці розлогі (Tagetes patula) мають жовчогінну дію, навіть у незначній дозі посилюють сечовиділення. У разі запальних процесів знімають біль. Настій поліпшує обмін речовин (1 ч. л. на склянку окропу, за 30 хв. процідити, вживати по чверті склянки 4 рази на день за 20-30 хв. до їди). На початковій стадії діабету знижують рівень цукру в крові, позитивно впливаючи на роботу підшлункової залози. Чорнобривці корисні в разі псоріазу, вітиліго, діатезу, нейродерміту, дерматиту, випадіння волосся, себореї, погіршення зору. В якості потогінного засобу рятують від застудних захворювань. Мають бактерицидну дію.

Залиште свій коментар
Коментарі
13.08.2023 17:50
Вживання час з чорнобривців

А сухі чорнобривці, мають такі ж властивості, як і свіжі?