Салат «Здоров'я» від Наталі Земної

23 серпня 2023 р.

Хочу щоб плоди нашої землі — садів та городів — стали для вас ліками. Кожна господиня без особливих зусиль назбирає в себе на обійсті чимало здорової і смачної їжі.

Чому робимо цей салат саме зараз? Тому що всі трави, вся зелень має бути не висушена і не з теплиці — а просто з грядки. Тоді усі цілющі властивості, котрі Бог вклав у рослину, забезпечать організм здоров'ям. Про імунітет трохи запізно згадувати, коли хворіємо. А будемо вживати такий салат двічі-тричі на тиждень, , то не будемо хворіти впродовж усього року. Все росте навколо нас, все під рукою.

«Родзинкою» салату буде красоля (хоча б 2-3 листочки): вона піднімає імунітет і чистить кров. Ще й допоможе нормально перетравити всі інші складники салату. Готову страву прикрашаємо сонячною квіточкою красолі.

Огірки з твердою шкіркою бажано почистити. Помідори слід залити окропом на кілька хвилин і зняти шкірку, яка не достатньо перетравлюється у шлунку і подразнює кишківник. Салат збагатиться солодким смаком і кислинкою, вітамінами, особливо каротиноїдами.

Якщо зеленої цибульки немає, можна взяти звичайну. І часник не зайве додати, якщо підшлункова залоза сприймає його нормально — почистити організм від паразитів.

Ніякий салат не буде довершеним, якщо не покласти в нього кріп. Він особливо прихильний до підшлункової залози. Навіть немовлятам дають кріпну водичку, щоб у не пучило животик, працював добре шлунок, була здоровою печіночка. І найголовніше, кріп це здоров'я для підшлункової залози. Влітку беремо зелень, а взимку — насіння.

Без петрушки не обходиться жодна страва в Україні, ані перша, ані друга. Це здоров'я, це сила, вітаміни, а жінки не набиратимуть вагу, бо петрушка діє сечогінно, і взагалі оздоровлює жіночий організм.

Згадаємо і про чоловіків, маленьких та дорослих, і старшого віку. Без селери чоловіче здоров'я зберегти складно. Нагадайте це тому, хто не любить її запаху, бо з селерою треба дружити не лише чоловікам, а й жінкам та дітям.

Коли малеча не могла зіп’ястися на ноженята, не могла бігати швидко, наші пращури їй давали по 5-10 крапель соку селери щодня. За кілька тижнів дитина ставала на ноги і дуже швидко бігала.

Темпераменту додають листочки кінзи. Коли вона зацвіте і дасть насіння, то отримаємо смачну приправу — коріандр.

Огіркова трава має рости у кожної господині. В повоєнні роки вирощували мало всього, а ця трава в городі була. Без неї не робили жодного салату. Діти їли із задоволенням — мабуть відчували, що в складі багато цілющого, вітамінів і мікроелементів.

Коли хворі ноги, печуть, болять, ходити не можна, тоді шукаємо спориш: у дворі, на доріжках. Ця трава наче не проти, аби люди ходили і топтали її. Більше того, Бог послав її нам під ноги, щоб ми згадували і вживали, і ноги бігали добре.

Спориш треба ретельно помити, облити окропом, тоді він м'якший. Скажу відверто, що смачнішого салату, ніж зі споришу не їла за все життя. А згадуючи про подагру у когось із рідних, гріх не додати до салату кілька його листочків. Жорсткі стебельця відкидаємо, а листочки м'які та добре пережовуються. І добре перетравлюються, живлять і лікують наші нирки, виводять із них зайві солі. Спориш особливо дієвий щодо уратів (солей сечової кислоти) та оксалатів (солей щавлевої кислоти). Тільки окремо цю траву вживати не треба, тому що вона з’їдає емаль із зубів.

Трохи підсолити до смаку або лише підкислити лимоном, бо ж є красоля. Це як гірчиця і перчик, і солі не треба — настільки смачно і пікантно. Заправити головно не майонезом — сметаною, вершками, несолодким йогуртом, олією. Краще брати нерафіновану, духмяну, в ній більше смаку і користі.

Ось такий шедевр для нашого здоров'я!

Залиште свій коментар
Коментарі
05.09.2023 21:19
Наталія

Наталія Петрівна, дуже соромно признатися, що я не виростила розсаду вербени і полину "Боже древко", а висіяла прямо в грядку і воно не зійшло.  Але насіння в мене залишилося і наступної весни я його посію на вікні і обов.язково вирощу.  У мене вже багато чого росте в городі з того що ви розповідаєте і салати такі все літо на столі, і супи-пюре з зеленню споживаємо  дякуючи ВАМ. Доземний уклін за Вашу працю і турботу про нас, СПАСИБІ