Українська — мова нашого майбутнього

7 лютого 2024 р.

Якою мовою розмовляти дуже важливе питання для кожної нації. Важко собі уявити, щоб італійці, англійці, німці чи французи сперечались, чи розмовляти їм державною мовою, мовою своїх пращурів. На жаль, в Україні поки не всі визначились із тим, яка мова їм рідна, проте колотнеча чи агресивні меседжі щодо української зовсім не на користь...

Може слід послухати науковців? От, наприклад, фахівці італійського Університету в Падуїпоказали, що діти починають вивчати мову ще в материнському лоні, коли набувають навичок слухати й говорити.

Дослідники спостерігали специфічні зміни в мозку новонароджених, коли вони чули мовлення. Це свідчить про те, що їхній мозок вже налаштований на мову матері та основні ритми мовлення. Мовний досвід формує дитячий мозок ще до народження.

В дослідженні брали участь 33 новонароджених від одного до п'яти днів, матері яких були франкомовними. Немовлятам програвали аудіозаписи казки «Золотоволоска і три ведмеді» французькою, англійською та іспанською мовами.

Рідну французьку мову малята сприймали зовсім інакше: в них спостерігали більш тривалі часові кореляції, тобто мозкові хвилі, пов'язані зі сприйняттям і аналізом мовлення. Ці коливання мозку мають певну частоту, пов'язану з природними ритмами мови. Вже одразу після народження діти були здатні розпізнавати і засвоювати мову, яку чули в утробі матері.

Звідси й несподівані здібності немовлят до вивчення мови!

А от що кажуть економісти, точніше видатний британський економіст Джон Мілль в своїй праці «Принципи політичної економії і деякі аспекти їх застосування до соціальної філософії" (1848). На основі його вчення будувалась економіка більшості країн Європи.

Джон Мілль, який входить в десятку людей з найвищим IQ, доводить, що люди, які живуть в одній країні та розмовляють різними мовами, читатимуть різні книжки. У таких людей буде сформований різний світогляд. Такі люди на виборах будуть обирати політиків, які представлятимуть цей різний світогляд. І тому політики, замість того, щоб здійснювати реформи, будуть боротися між собою на світоглядному рівні. Реформи в такій країні неможливі.

Краще і не скажеш про те як мова впливає на економіку! Щоб жити заможно, щасливо і цивілізовано в Українській державі, маємо заговорити однією мовою — солов’їною, калиновою, українською.

Залиште свій коментар