Як спинити пронос

14 березня 2023 р.

Пронос є доволі частим кишковим розладом. Він добряче ускладнює життя і виснажує організм, тому люди мусили знайти способи рятуватись від цієї біди з давніх часів. Напрацювання народної медицини в цьому напрямку є значними. Згадаємо уславлений калган, яким лікували навіть дизентерію, або знамените заткнигузно — злинку канадську.

Висушені плоди груші — теж поширений народний засіб. Їх вживали для лікування дизентерії, проносів, болю в животі, інших захворювань шлунково-кишкового тракту (допомагають також од пропасниці — знижують температуру). В усіх випадках груша виявлялася ефективним засобом.

Полин звичайний, той самий біблійний чорнобиль — дивовижна рослина. Цілющі всі її частини.

До наших днів дійшов рецепт лікування проносів. Для цього згодяться корені рослини, зібрані рано навесні. Для приготування ліків їх треба висушити і подрібнити на порошок у ступці.

Відвар чорнобилю для лікування проносів

1 ст. л. подрібненого на порошок кореня залити 0,5 л пива і кип'ятити 5 хв. Випити за один прийом. Потім лежати в ліжку, аж доки людина добре пропотіє.

Таким чином лікували тривалі проноси та виганяли глисти.

Рятували від проносів та гостриків і плодоніжки вишні.

Ліки з плодоніжок вишні

1 ч. л. подрібнених плодоніжок залити склянкою окропу, нагрівати в киплячій воді на водяній бані 15 хв. Пити по 1 ст. л. 4 рази на день.

Проноси, які супроводжують кишкові захворювання, добре лікувати відваром глоду. Глід протипоказаний людям, у яких хвора печінка.

Відвар глоду

1 ст. л. плодів глоду залити 1 л води, варити на слабенькому вогні 30 хв. Пити по півсклянки перед сном.

Якщо важко спинити пронос, можна звернутись до сухоребрика лікарського.

Ліки з сухоребрика лікарського

1 ч. л. подрібненої сировини залити склянкою окропу, настояти годину, процідити. Випити за 4 прийоми.

Спориш звичайний теж лікує органи травлення. Особливо допомагає тим, кому допікають шлунково-кишкові розлади: проноси, що виникають з різних причин, навіть із кровотечами через ушкодження судин слизових оболонок шлунково-кишкового тракту.

Ліки зі споришу

1 ч. л. подрібненої трави залити склянкою окропу, настояти і вживати по чверті склянки 4 рази на день упродовж місяця. Пити через соломинку.

Настоянка споришу

10 г споришу на 100 мл горілки, настояти 2 тижні. Пити по 5-10 крапель 4 рази на день. Ліки вживати за півгодини до їди.

Однак пам'ятайте: за гострого запалення нирок ці ліки протипоказані.

Залиште свій коментар