Як убезпечитись від «зловісної нитки»

10 липня 2023 р.

8 липня, 2023 року в мережі з’явилась інформація про те, що лікарі видалили паразита з повіки 33-річної волинянки. Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Жінка ще понад рік тому відчула свербіж на шиї та помітила округле червоне та болюче утворення. Це утворення упродовж тижня щодня змінювало місце розташування на шиї, а потім зникло.

Гельмінт пересувався по різних частинах тіла, то з'являвся і свербів, то зникав і не турбував. А оце нещодавно, коли в жінки набрякла повіка, вона звернулась до офтальмолога, який і видалив 11-сантиметрового паразита.

Це вже другий випадок дирофіляріозу в області цього року.

А трохи раніше, в травні, рівненські хірурги випадково знайшли під шкірою жінки 12-сантиметрового паразита — самичку нематоди Dirofilaria repens під час видалення апендициту. Хвора навіть гадки не мала про такого пожильця.

Випадки підшкірного дирофіляріозу на Рівненщині відзначають з 2005 року. Цей вже 46.

В Україні зараження дирофіляріями — не дуже поширене, проте за останні роки цей гельмінтоз трапляється частіше. Виникнення в людей дивних м’яких, наче з піском, і до того ж рухомих пухлин на шкірі вже непоодинокі. Звертаються з ними і в «Зелену планету Земної». Хтось дослухається до порад щодо лікування, а хтось не йме віри, що це може бути паразит, ніяковіє, соромиться і відкидає будь-яку ймовірність гельмінтозу. Ніби в цьому є щось ганебне. Дарма! Паразити є чи не в кожної людини, і часто не один вид.

Дирофіляріоз, до речі, є доволі поширеним явищем.  Скажімо, в Італії від нього потерпає чимало людей, захворювання часто трапляється у Франції, зустрічається в Греції та Іспанії. До терен України паразити дістались з розвитком глобального потепління.

Річ у тім, що для наступної стадії перетворення личинок дирофілярії потрібно, щоб 2 тижні трималась спека не менше 27°С, а за температури нижчої за 14°С їхній цикл розвитку в організмі комарів взагалі переривається.

Оскільки підвищення температури на нашій планеті людству припинити поки не вдалося, маємо тепер знати про це захворювання значно більше, щоб розуміти, як убезпечити себе від зараження.

Дирофіляріоз – це зоонозний гельмінтоз, тобто той, що притаманний певним тваринам, проте інколи може передаватись і людині.

Найбільше поширення в світі мають Dirofilaria repens та Dirofilaria immitis, які є основними паразитами родин собачих і котячих. Саме ці два види спричиняють більшість випадків захворювання і в людини. Якщо Dirofilaria repens найчастіше зустрічається в районі Середземномор'я, у Південній та Східній Європі, Dirofilaria immitis (heartworm — серцевий хробак), має практично повсюдне поширення: США, Канада, Південна Америка, Південна Європа, Південно-Східна Азія, Близький Схід, Австралія, Республіка Корея, Японія.

Назва роду Dirofilaria походить від лат. dirus – страхітлива, зловісна, та fīlum – нитка; immitis — хробакова, repens — повзуча.

Цикл розвитку дирофілярій доволі складний. Кілька личинкових стадій проходять в організмі комара (проміжного господаря), а дорослі особини розвиваються і розмножуються в хребетних тваринах (зокрема, псах, котах, і людях також!). Коли комарі п’ють кров із зараженої особини, вони отримують і личинки, які після певних перетворень потрапляють до слинних залоз кровососів вже готовими до нового зараження.

Таким чином комарі (а також мошки, ґедзі, блохи, кліщі) є необхідною ланкою розвитку паразитів, їх переносником від заражених особин до здорових. Безпосередньо від домашніх улюбленців заразитись не можна, але для самих котів та песиків дирофіляріоз дуже небезечний і може спричинити загибель тварини, коли дорослий гельмінт оселяється, наприклад, в серці.

Псувати здоров’я господаря ці паразити можуть місяцями, або й роками. Розвиток від личинки до дорослого паразита триває від одного місяця до двох років. Вже за 3-4 місяці черв’яки сильно збільшуються в розмірах: самиця може сягати 30 см, а самець — 23 см. За сім місяців після зараження дорослі черв'яки спарюються, і самиці продукують першу стадію личинок-мікрофілярій, які здатні циркулювати в крові аж до двох років, в очікуванні наступного етапу життєвого циклу.

Життєдіяльність дорослих черв’яків в нашому організмі проявляється безболісною чи болючою пухлиною, інколи відчувається печіння, свербіж чи повзання під шкірою, зазвичай є алергічні реакції чи больові відчуття в місці розташування нервових стовбурів. Майже в половині випадків паразита виявляють в оці, під шкірою повік чи кон’юнктивою. Скаржаться на набряк повік, біль, сльозотечу, інколи активне пересування гельмінта помітне для самого хворого.

Головною шкодою, яку завдають гельмінти господарю, є механічне пошкодження тканин і органів та алергічні прояви.У яскравих випадках людина може відчувати біль у грудях, кашель, кровохаркання, задишку, субфебрильну гарячку, озноб, нездужання.  Можливе пошкодження коронарних судин, калитки. У випадках легеневого ураження та виникнення підшкірних вузлів, хворобу інколи діагностують як злоякісну пухлину.

Офіційна медицина, як ми бачимо на прикладі українських лікарів, зарадити біді може шляхом хірургічного видалення паразита. Пацієнтам в цих випадках вважай пощастило. Але ж ніхто не скаже чи той паразит був один, тому паралельно людину лікують сильнодіючими хімічними препаратами, сподіваючись знищити всіх гельмінтів. Людям теж ці ліки здоров’я не покращують, але рахують, що користі все ж таки більше.

«Зелена планета Земної» пропонує більш безпечний і ефективний спосіб позбутись цих та інших паразитів — профілактику і лікування фітокомпозицією ГЕЛЬМІН. Цей природний засіб не вбиває паразитів, але робить їхнє життя, розвиток і розмноження неможливим. До того ж дієво оздоровлює організм, зміцнюючи його власні захисні сили. Треба взяти до уваги, що ГЕЛЬМІН має дуже широку дію і дозволяє позбутись як дорослих гельмінтів різних видів, так і їхніх личинок та яєць.

Радимо приймати ГЕЛЬМІН не менше двох місяців у випадку загального нездужання, анемії, синдрому хронічної втоми, алергії, мастопатії, розладів травлення, вітиліго, хронічного холециститу, дискінезії жовчовивідних шляхів, фіброміоми матки, нічних нападів епілепсії, аденоїдів. Раз на рік, а краще два рази (восени та навесні-влітку) було б добре приймати фітокомпозицію з метою профілактики гельмінтозів. І не забувайте пролікувати своїх домашніх улюбленців!

У випадку дирофіляріозу шкоду організму господаря може завдавати ще й бактерія Wolbachia pipientis, яка є ендосімбіонтом гельмінтів. Вона частково відповідальна за виникнення запального процесу. Є припущення, що інфіковані бактерією усі дорослі гельмінти. Тож для очищення крові від цієї та інших патогенних бактерій добре разом з ГЕЛЬМІНОМ приймати фітокомпозицію ГЕМОСАН.

Залиште свій коментар
Коментарі
12.11.2023 19:42
Людмила, Житомирщина

Доброго всім здоров'ячка! Чи можливо відновити нюх після коронавірусної інфекції? Дякую за відповідь.