Цей День направлений на підвищення обізнаності громадськості щодо захворювання щитовидної залози. У цьому році особливу увагу приділяють лікуванню щитовидної залози у дітей.
Щитовидна залоза — це дуже маленька залоза, за формою схожа на метелика, складається з двох перетинок, з’єднаних перешийком. Розміщена вона на шиї, в ділянці гортанних хрящів. Це залоза внутрішньої секреції. Виділяє гормон тироксин, а також невелику кількість гормону трийодтироніну, які грають важливу роль в обміні речовин, вони впливають на регуляцію ваги тіла, температури тіла, на частоту серцевих скорочень. Вони також впливають на ріст і розвиток організму. Щитовидну залозу можна назвати центральним регулятором нашого тіла.
Раніше побутувала думка, що тільки дорослі схильні до захворювань щитовидної залози, а дітей воно найчастіше оминає. Однак, на превеликий жаль, нині це не так. Мама приводить дитину на огляд до Здравниць «Зеленої планети Земної» і навіть не здогадується, що у неї хвора щитовидна залоза. А симптоми такі, що мають насторожувати батьків. У дитини, коли виходить на вулицю з дому, на очах з’являються сльози. Коли повертається з прогулянки додому, скаржиться на те, що болять ноженята від колін до низу, або показує на груди, мовляв, болить сердечко.
Уважна мама помітить, що дитина швидко стомлюється, довго не може заснути. Сон неглибокий, дитина не встигає за ніч відпочити. Згодом з’являється неуважність, плаксивість, дитина стає дуже вразливою. За фізичного навантаження з’являється задуха, маля худне, кишківник погано працює. Дуже часто у дитини тахікардія, навіть під час сну сердечко б’ється надто часто, пульс нестійкий. Мама йде до невропатолога лікувати нервову систему дитині, або, ще гірше — дає дитині заспокійливі ліки.
Треба також звернути увагу на шкіру дитини: якщо вона суха, свербить, якщо підвищується температура тіла, то це теж є ознаками захворювання щитовидної залози.
Завжди, коли є такі симптоми у дитини, неодмінно слід звернутися до лікаря-ендокринолога, аби він визначив захворювання, порадив, чим годувати дитину, як лікувати, аби не допустити ускладнень.
За усіх захворювань щитовидної залози в організм має вводитися необхідна кількість вітамінів, але не штучно виділених у таблетках, а вітамінів у складі їжі, лікарських рослин. Корисні відвари кропиви, ягід смородини, настої шипшини, салати з овочів і фруктів, чай з листя і пагонів смородини, вишні, полуниці.
Якщо вирішили скористатися досвідом народної медицини, після огляду фахівці Здравниць «Зеленої планети Земної» можуть запропонувати фітокомпозицію з цілющих рослин СТРУМІН. Цей ефективний фітозасіб допоможе привести до ладу роботу щитовидної залози з підвищеною функцією, нормалізує її розмір.
«Зелена планета Земної» розробила також готовий дозований фітозасіб для відновлення зниженої функції щитовидної залози — НОРМОСТРУМ. Його застосування дозволяє зменшити клінічні прояви хвороби та знизити дозу вживання хімічних гормонів, а за тривалого його використання є можливість повністю перейти на фітозасоби замість гормонів.
Якщо є вузли в щитовидній залозі, приймають відповідний засіб АНТИНОДУМ (нодум — вузол). Можливо, потрібен СПАЙКЕЛАН, бо інколи вузли виявляються спайками, розвивається так звана спайкова хвороба. Пролікована щитовидка відновлює нормальну роботу, стає еластичною, без вузлів. Оперувати її нема потреби, бо людина повністю виліковується.
Для нормалізації роботи щитовидної залози не радимо захоплюватись розрекламованим перстачом білим («альбою»), особливо приймати її в надмірних дозах.