Державна санітарно-епідеміологічна станція встановила, що аналоги лікувальних вод течуть з артезіанських свердловин Києва.
Як пишуть “Вести”, в бюветах в Голосіївському, Подільському, Печерському, Солом'янському районах — Моршинська; у Святошинському та частини Шевченківського — Лужанська, на лівому березі столиці — Дарницький, Деснянський і Дніпровський — Миргородська. А вода, у якій змішані всі типи — є в деяких бюветах, які знаходяться у кожному районі Києва.
Як наголошується, в санстанції артезіанську воду розділили на чотири групи.
“Перша група — вода не мінералізована. Вона дуже схожа за своїм складом на Моршинську. Включає в себе компоненти кальцію, натрію, калію, кремнію, гідрокарбонату, хлору, сульфат, фосфору і вуглецю. Через це у неї невелика мінералізація. Дану воду можна використовувати для повсякденного харчування. Ця вода переважає в Голосіївському, Подільському, Печерському, Солом'янському та Шевченківському районах “, — сказав лікар СЕС Олег Рубан.
“Друга група — це вода, яка володіє більш високою мінералізацією і лужністю. Включає в себе фосфор, магній, натрій, калій, йод, бром”, — говорить Рубан. Ця вода за складом схожа на лікувальні води, які переважають в Прикарпатському регіоні (Лужанська, Трускавецька). Бювети з такою водою знаходяться в Святошинському і в частині Шевченківського району (Нивки, Виноградар).