Дружба людини з акулою

11 января 2016 г.

56 Номер французького журналу “Le magazine des voyages de pêche” опублікував дивовижну історію кохання. Арнольд Поінтер, рибалка з південної Австралії два роки тому врятував від смерті, звільнивши з сітки і відпустивши самку білої акули. Сьогодні в рибалки серйозна проблема — акула слідує за ним, куди б він не плив, відлякуючи рибу. «Я не знаю, що мені робити» говорить Арнольд. Неможливо позбавиться від майже 6-метрової акули, не тільки через те, що білі акули занесені до Білої Книги, а й з-за прихильності між Арнольдом і «Сінді». Арнольд розповідає: «Як тільки я зупиняю човен, вона припливає до мене, повертається на спину і дозволяє мені чесати їй живіт і шию, при цьому вона, як кішка закочує очі, плавно виляє хвостом і рухає плавниками».

Це не поодинокий випадок дружби людини і хижака. Або хижака з іншим хижаком. Тільки подумайте, якими відданими можуть бути навіть хижаки! Іноді здається, що нам, людям, ще дуже далеко до них … «Літати, як птахи ми навчилися, плавати, як риби, ми теж уміємо, залишилося навчитися жити, як люди …». (Бернард Шоу)

Важливо не забувати, що деякі види акул на межі вимирання. Навіть найбільш популярна і впізнавана в світі біла акула вже занесена до Червоної книги.
Джерело: Дружба людини з акулою