Французи покриють дахи висоток зеленню

24 февраля 2016 г.

У країні прийнятий закон, що зобов'язує будівельників при зведенні всіх нових висотних будівель передбачати місце для зелених насаджень, а також встановлювати сонячні панелі.

Новий екологічний закон нещодавно був прийнятий у Франції. Згідно з ним, дахи всіх нових будівель, побудованих для комерційних потреб, тепер будуть покриватися рослинністю або сонячними панелями для вироблення електрики. Про це повідомляє видання csglobe.com.

Французькі екологічні активісти спочатку пропонували зобов'язати бізнесменів покривати зеленими насадженнями всю площу дахів нових будинків, проте законодавці з ними погодилися лише частково і дозволили займати рослинами лише певну частину площі. Частина, що залишиться на поверхны дахів буде використовуватися для розміщення сонячних панелей.

В результаті прийнятого рішення, зведені будівлі стануть значно екологічнішими і симпатичнішими своїх попередників. Озеленені даху здатні виробляти кисень, утримувати надлишки вологи під час рясних опадів, радувати око і стати місцем проживання птахів в міських джунглях. А ось панелі для вироблення електрики з сонячного світла дозволятимуть отримувати енергію з поновлюваного джерела, тобто, скорочувати шкідливі викиди.

Додамо, що зелені дахи в даний час вже популярні в таких країнах як Німеччина та Австралія. Також ними славиться канадське місто Торонто. Фахівці відзначають, що зелені дахи мають ряд переваг перед звичайними:

  • Виглядають красиво і радують око.
  • Зберігають тепло взимку або, навпаки, прохолоду влітку, скорочуючи витрати на опалення і кондиціонування.
  • Знижують навантаження на каналізаційні системи під час сильних дощів.
  • Очищають повітря і виробляють кисень.
  • Створюють нове гармонійний простір природи навіть в жвавому центрі великих мегаполісів.

Джерело: humanstory.ru