Медитація допомагає зберегти обсяг сірої речовини мозку, в якому містяться нейрони.
До такого висновку прийшли дослідники з медичної школи Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, які вивчали зв'язок між віком і сірою речовиною у двох групах людей. Вчені порівняли мозок 50 осіб, які медитували протягом багатьох років, і 50 осіб, які ніколи цим не займалися. З віком втрата сірої речовини спостерігалася у любителів медитувати в меншій мірі
Більшість попередніх досліджень прагнули виявити причини нейродегенерации, а автори нового дослідження шукали спосіб поліпшити розумове здоров'я.
Кожна група складалася з 28 чоловіків і 22 жінок у віці від 24 до 77 років. У тих, хто медитував протягом 4-46 років (середній стаж: 20 років) магнітно-резонансна томографія показала, бІльший обсяг сірої речовини. Експерти були здивовані різницею.
Ми очікували, що ефект буде невеликим і торкнеться лише деяких ділянок мозку. Насправді ж ефект медитації поширювався на весь мозок, − говорять вчені.
Як відомо, із збільшенням тривалості життя підвищується ризик погіршення розумових здібностей − мозок втрачає в об'ємі і масі. Медитація розглядається в якості одного із способів мінімізувати ці ризики.
У той же час дослідники не поспішали встановлювати прямий причинно-наслідковий зв'язок з такими факторами, як спосіб життя, особистісні якості та генетичні відмінності, які також можуть грати свою роль.
Медитація також практикується в лікуванні таких станів, як дефіцит уваги, втрата пам'яті, депресія, а також проблем, пов'язаних з кров'яним тиском і слабкою імунною системою.
Ще медитація допомагає боротися з онкологічними захворюваннями. Жінки з раком молочної залози, що медитують раз на день протягом восьми тижнів, показали здорові тіломіри − кінцеві ділянки хромосом, що виконують захисну функцію ДНК.
Регулярні заняття медитацією також зменшують симптоми посттравматичних стресових порушень. Було навіть помічено, що медитація може включати і вимикати функції деяких генів, пов'язаних зі стресом і імунною системою. Сучасні технології дозволяють в найдрібніших деталях розглянути фізіологічні зміни в мозку в результаті впливу психічних вправ.
Джерело: http://lady.obozrevatel.com