Немає нічого простішого, ніж встати з дивана і вийти на пробіжку, чи не так? Просто подумайте про те, що пора вже приводити себе у форму. Але якщо ви новачок, то справа не тільки в мотивації. Головне, фізично підготувати своє тіло.
До початку бігу
Не можна просто так взяти і почати безсистемно бігати. Це шкодить більше, ніж приносить користі. Як би дивно це не звучало, непідготовленим починати біг з самого бігу не можна. В першу чергу зверніть увагу на те, як ви сидите в офісі − а це все-таки 8 годин поспіль. Поза “нога на ногу, згорблена спина, низько опущена голова” − і, прощай, хороша осанка. А для бігу вона вкрай важлива.
Але справа не тільки в правильному сидінні. Важливо розуміти, які можливості організму і його підготовленість. Краще почати з ходьби. Не зовсім те, чого ви очікували? Але треба ж якось виробляти техніку.
Якщо ви навчилися правильно піднімати і опускати ноги, правильно згинати коліна і тримати спину, то майже напевно зможете уникнути травм. Наприклад, коли ви наступаєте одночасно на всю стопу, це створює величезне навантаження на литкові м'язи і коліна. Набагато краще перекатом переходити з п'ятки на носок. І виробляти це потрібно якраз при ходьбі.
Під час бігу
Звичайно, найкраще визначити ваші параметри на спеціальному приладі газоаналізаторі, в іншому випадку, доведеться орієнтуватися на відчуття.
Бігаючи на знос, на межі можливостей, ви спалюєте вуглеводи, а не жири, відповідно користі від такого заняття мало. Пам'ятайте, що ви бігаєте не на швидкість, а на дистанцію. Під час пробіжки потрібно триматися в так званій 1 або 2 пульсової зоні, яку ви можете визначити за допомогою пульсометра. Якщо його у вас немає, визначайте по диханню. В 1 зоні бігти і одночасно розмовляти легко, у 2 − уже складніше. У 3 зоні вам постійно потрібно переривати мову, вирівнюючи дихання − значить, вам не сюди.
Безпосередньо перед забігом дуже-дуже важливо трохи порозтягатися, причому стретч повинен бути динамічним, щоб м'язи постійно знаходилися в русі. А ось після тренування приводите пульс в норму, розтягуючись статично − пробуйте сісти в шпагат, тягніться пальцями до носків з рівними ногами і спиною.
Що їсти після бігу
П'ятиразове харчування при постійних заняттях бігом необхідно. Забудьте про жирну їжу зі шкідливими вуглеводами. Який сенс виснажувати себе на пробіжці, щоб потім з почуттям власної гідності піти в McDonalds. Після пробіжки потрібно обов'язково випити води (а до і під час не можна, якщо ви, звичайно, не марафонець), заповнюйте баланс маленькими ковточками.
Мотивація для бігу
Бігові програми для смартфона − почин, звичайно, хороший. Але у більшості тренерів вони викликають саркастичну посмішку. Жодна програма, скільки б параметрів ви не вводили (все одно все про себе ви зможете дізнатися, тільки пройшовши спеціальні тести), не зможе ідеально під вас підлаштуватись.
Бігові клуби теж не для всіх − навіть самий обдарований тренер не може врахувати потреби всіх підопічних, відповідно, комусь обов'язково доведеться нелегко.
Джерело: hochu.ua