У Лондоні вже готові до святкування традиційного китайського Нового року

7 февраля 2016 г.

У 15-й день 1-го місяця за місячним календарем в Китаї відзначають традиційний Новий рік, який знаменує собою свято Весни або (інша назва) — свято ліхтарів.
У 2016 році зустрічати черговий східний Новий рік — будуть опівночі з сьомого на восьме лютого (початок першої доби місяця за місячним календарем). Після завершення першого повного циклу Місяця від дня зимового сонцестояння.
У Лондоні вже готові до святкування традиційного китайського Нового року. У старовинних ландшафтних садах на заході столиці вперше проходить фестиваль китайських ліхтарів. Причому, з справді китайським розмахом. Тут більше 50 гігантських ліхтарів, а також 66-метровий дракон.
Лорд Парсонс, один з організаторів фестивалю, говорить, що китайську культуру цінували в Великобританії ще в давні часи.
Сам звичай запалювати в цей день барвисті вуличні ліхтарі дуже древній. За одними даними, свято почали відзначати ще за 180 років до н. е. Згідно з легендою, представник династії Західна Хань на ім'я Веньді був проголошений імператором саме в цей день. На честь цього він звелів всюди розвісити червоні ліхтарі, що переросло в традицію. У 104 році до н. е. свято ліхтарів стало державним.