Вчені: не варто зловживати вівсянкою

10 мая 2016 г.

Чому не можна їсти вівсянку на сніданок?

Вівсяна каша ― улюблений ранковий продукт для багатьох, тому що вівсяні пластівці корисні для здоров'я, як знаємо ми всі. Вівсянка обволікає слизову шлунка, нормалізує його роботу. Для нормалізації ваги рекомендують їсти вівсянку на протязі 15 днів. Заодно так людина позбавляється від запорів.

Однак не все так безхмарно, як здається на перший погляд. Постійно їсти вівсянку, та ще й у великих кількостях, шкідливо і навіть небезпечно для здоров'я! Вся справа в тому (про це скаже кожен гастроентеролог), що вівсянка містить фітинову кислоту ― речовину, яка затримує всмоктування кальцію в кишківнику.

Мало того, фітинова кислота не тільки не дозволяє кальцію засвоюватися в організмі, але ще й вимиває необхідний мікроелемент з наших кісток. Тому, якщо ти плануєш дотримуватися вівсяної дієти, спочатку необхідно проконсультуватися з лікарем.

Звичайно, відмовлятися від вівсянки зовсім не варто, все ж цей продукт необхідний людському організму. Просто намагайся чергувати вівсяну кашу з іншими кашами ― гречаною, кукурудзяною, пшоняною, які теж дуже корисні.