АГРУС ЗМІЦНЮЄ СТІНКИ СУДИН

16 серпня 2021 р.

Навіть недозрілі ці ягоди корисні. Тільки-но з`являються зелені кислі-кислі ягідки, як кмітливі господині, замість оцту (аби не подразнювати підшлункову залозу)  кладуть їх до страв: в салати, борщі. Кислинка дуже приємна, страви смачні, й вітаміни вже є (хоча в дозрілому аґрусі удвічі більше аскорбінової кислоти, тобто вітаміну С, ніж у недозрілому). За вмістом заліза аґрусу поступаються яблука, малина, айва, вишні. Аґрус містить у собі багато мінеральних речовин,  зокрема й калій, який дуже потрібен судинам, серцю, усуває набряки. Є у аґрусі йод, необхідний для нормального функціонування щитовидної залози. А ще містить марганець, цинк. Шкода, правда, що аґрус дуже швидко відходить. 

Найкращі ліки - то вживання свіжої ягоди.

Аґрус добре лікує захворювання нирок, сечового міхура, бо сам є чудовим сечогінним засобом. Наявний в організмі калій виводить надлишки рідини, усуває набряки,  особливо ниркового та серцевого походження.

Аґрус покращує функцію шлунка, підшлункової залози, і щонайперше кишківника. Тим людям, у кого закріпи, я настійно пропоную не пропустити аґрусовий сезон, і таким чином відновити моторну функцію кишківника.

Однак, вочевидь, найвище цінується властивість агрусу позитивно діяти на серцево-судинну систему. Він зміцнює стінки кровоносних судин, зменшує атеросклеротичні зміни в них (стінках судин). Отже гіпертонікам і тим, хто страждає на атеросклероз, ця ягода необхідна, як повітря.

У дітей добре лікується анемія, оскільки нормалізується формула крові. Я вже зазначала, що аґрус містить у собі залізо. У дитини, яка вживає цю ягоду, не тільки рожевіють щічки, в неї активізується життєва сила.

А якщо ми згадаємо про печінку, то варто наголосити, що аґрус поліпшує її жовчотворну функцію. Двотижневе вживання аґрусу нормалізує стан печінки, покращує циркуляцію жовчі. Отже, не буде вона застоюватися в жовчному міхурі, це надійна профілактика жовчнокам'яної хвороби. Налагоджується обмін речовин. І за аґрусовий сезон людина, яка хоче схуднути, може позбутися восьми, а то й десяти кілограмів. Справжній дарунок природи. Але головне - не лінуватися зібрати ягоди і вживати щодня.

Народна медицина здавна використовує ці ягоди у лікуванні. Знахарі в багатьох країнах уміли лікувати аґрусом кровотечі всіх органів, і навіть зцілювали  виразковий коліт. Ви пам’ятаєте, що я завжди забороняю хворим на виразковий коліт вживати вишню, черешню, сливу, а от агрус не лише не зашкодить, а навіть допоможе лікувати цю хворобу.

     Люди, які страждають на геморой, використавши сезон аґрусу, відчують значне покращення.  Ця ягода згодиться і для того, щоб припинити кровотечі,  налагодити цикл місячних.

     Аґрус рекомендую вживати в такій кількості, скільки людина може з`їсти.

     Ще одна дуже важлива особливість у цієї ягоди: вона профілактично лікує людину від пухлин будь-якого походження, не допускає захворювання як на доброякісні пухлини , так і на злоякісні. Отож слід ретельно  простежити, щоб і діти, і дорослі вживали цю ягоду впродовж сезону. А потім, щоб продовжити сезон, треба заготувати страви з аґрусу.

     Людям, які прагнуть налагодити обмін речовин, хочуть схуднути, варто «сісти» на аґрусову дієту: упродовж дня з`їсти кілограм аґрусу, розділивши його на маленькі порції.

     Можна зварити суп з аґрусу.

Суп із агрусу

Дві склянки соку аґрусу, літр води, жовтки двох яєць, склянка геркулесу. Геркулес залити водою, проварити до готовності, а потім додати сік аґрусу,  цукор, сіль і збиті жовтки - все змішати. Подавати до столу холодним.

 

     Не пожалкуєте, якщо приготуєте смачний агрусовий напій.

     Напій із агрусу

     Для приготування напою потрібні: дві склянки ягід аґрусу, дві склянки води і чотири столові ложки меду. Ягоди промити, розтерти, відтиснути сік, додати мед, переварену воду. Все ретельно змішати і подавати до столу.

 

     Готуючи ці страви (суп і напій) аґрус не треба варити. Адже свіжим він додасть вам здоров`я, сили, наснаги.

     Напій та суп з аґрусу показані навіть  людям, хворим на цукровий діабет.

     Можна ще приготувати агрусовий соус.

     Соус з агрусу

     Для цього знадобляться склянка ягід агрусу, півсклянки сметани, столова ложку борошна й півсклянки води. Цукор і сіль, як завжди, за смаком.

     Ягоди, очищені від плодоніжок, поставити на слабенький вогонь і   проварити у воді п`ятнадцять-двадцять хвилин. Потім процідити, протерти через сито. Сметану змішати з борошном, розвести відваром, додати пюре з ягід. Ще проварити дві-три хвилини. Соус готовий. Подавати до млинців, оладок, навіть до каші.

Не лінуйтеся, збирайте аґрус, смакуйте ним, зміцнюйте своє здоров’я.

Залиште свій коментар