Акація білим цвітом відчиняє двері в літо!

28 травня 2022 р.

Кожен рік на порозі літа неодмінно нагадую зеленопланетянам про білу акацію, або робінію звичайну. І ось знову на її деревах буяють білі запашні китиці...

Акація добре почувається в Україні – призвичаїлась до наших зим і швидко поширилась в усіх регіонах. Важко повірити, що прийшла вона до нас із теплих країв! Люди спочатку мали це дерево за отруйне, та працьовиті бджілки швидко знайшли дорогу до його цвіту й показали, що воно цілком безпечне.

Вже з ХІХ сторіччя в народі пили чай та настій з квітів акації для оздоровлення організму. Для лікування важливо зібрати квіти, щойно вони з’являються, тобто ще в пуп’янках. Тому й поспішаю нагадати вам, щоб не запізнились, не проґавили такий цінний лікарський засіб.

Може хтось зі старших людей згадає босоноге дитинство: як ми їли «на повний рот» ці солодкі суцвіття. Хто там думав про їх протизапальну, в’яжучу, відхаркувальну та жарознижувальну дію! Ми про них навіть не здогадувались. Як, до речі, і багато дорослих.

Та були бабусі й дідусі або навіть мами й тата, які добре відали про сечогінні властивості акацієвого чаю, знали, як добре він очищає кров від різних отруйних речовин, скажімо, коли організм переобтяжений хімічними ліками. Особливо, коли були набряки по тілу, помічали, що застій рідини залежить від поганого сечовиділення, запалення в нирках та сечовому міхурі. Мовою сучасної науки це звучатиме як «порушений обмін речовин».

Отже, як лікуватись квітами?

Напар квітів акації

2 ст. л. подрібнених суцвіть акації залити 0,5 л окропу в термосі. Дати настоятися годину-дві й пити по пів склянки 4 рази на день.

Полікуватись так тиждень-два, поки триває акацієвий сезон, дивись – і сечовий міхур вже не пече, не болить. Нирки працюють нормально - це стає зрозуміло, коли зникають набряки. Не крутить суглоби від ревматизму – відступає поволі тяжка хронічна хвороба.

Настій акації

1 ст. л. подрібнених квітів акації залити склянкою окропу, настоювати 30-40 хв., пити по чверті склянки 4 рази на день.

Побачите, як від такого настою пісок стрімко виходить із сечею, отже, в нирках поступово руйнуються камінці. Таким чином акація демонструє свою ефективність від сечокам’яної хвороби.

Не зайвим буде зібрати квітів трохи більше, ніж вам потрібно нині, і висушити їх. Вони знадобляться як спазмолітичний, гіпотензивний, в’яжучий, а в разі застуди як жарознижувальний, протизапальний і відхаркувальний засіб. В тож же час за потреби акація може послугувати м’яким послаблюючим засобом. І не забувайте про суглобовий ревматизм, цистит і жіночі хвороби.

А якщо хочете зробити лікування більш ефективним, раджу зробити з акації настоянку: 1 частина квітів на 2 частини горілки. Її можна застосовувати у вигляді компресів, примочок, розтирання в разі тромбофлебіту, ревматизму, невралгії, міозиту, радикуліту, остеохондрозу, поранень, застуди і появи венозних вузлів. Хворе місце треба змочити настоянкою і легко втирати її в шкіру.

Залиште свій коментар