Саме так вважали в Україні: якщо є дім, то є і лікар в нім. Бо не могла допустити жодна господиня, щоб на підвіконні не стояв зелений, соковитий, з голками на краях листочків алое.
Багато віків люди всього світу користуються випареним соком алое — сабуром як послаблювальним засобом при атонічних хронічних закрепах для покращення травлення та підсилення жовчовиділення.
Свіжим соком з листя лікують хронічні гастрити із закрепами, вживають його для підвищення опірності організму, в разі інфекцій та для покращення апетиту. Для цього п’ють по пів чайної ложки свіжого соку 2-3 рази на день.
В разі ентериту, хронічного гастриту зі зниженою кислотністю свіжий сік п’ють по 1 чайній ложці.
Сік алое — бактерицидний засіб для лікування всіх нашкірних захворювань: ран, які довго не заживають, виразок, опіків, променевих уражень, трофічних ран, абсцесів, флегмон, епідермітів і всіх гнійничкових уражень шкіри та очей. Сік у вигляді примочок та для зрошування використовують, щоб позбутись вугрів, залікувати рани та порізи.
В разі гострого риніту закапують в ніс по 5 крапель.
При ерозії шийки матки тампони, змочені соком, вводять в піхву.
В разі слабкості зубів, кровоточивості ясен треба двічі на день жувати свіжий листок алое.
Для полоскання при стоматиті, ларингіті, фарингіті використовують сік, розведений навпіл водою.
Легко можна зробити дієві ліки від кашлю, бронхіту, запалення легень. Скляну банку наполовину заповнити нарізаним алое, засипати цукром до верху банки. Настоювати 3 дні, процідити, відтиснути сировину. Вживати по 1 чайній ложці 3 рази на день.
Алое цілюще, але є протипокази для його застосування. Не можна лікуватись алое тим, у кого хворе серце, печінка і жовчний міхур, нирки, сечовий міхур, є схильність до проносів, вагітним. Алое може підсилити перистальтику кишок; викликати алергію, після введення в ніс — анафілактичний шок. Не призначають алое для внутрішнього застосування темпераментним людям. Категорично протипоказане алое людям, що хворіють на онкологічні хвороби будь якого походження і локалізації!
Передозування може спричинити біль у серці, нирках, маткові кровотечі, загострення геморою, появу крові у сечі.