Пані в прямому ефірі запитала, як впоратися з атрофічним гастритом.
На хронічний гастрит страждає понад третина дорослих, а частота атрофічного гастриту може сягати 50-60%. Існує більше десятка чинників, кожний з яких здатний призводити до атрофії слизової оболонки і розвитку функціональної недостатності шлунка. Та найчастіше хворобу викликають Н. pyloriі аутоімунні фактори.
Хелікобактер уражає шлунковий епітелій і спричиняє хронічний гастрит, який без відповідного лікування переходить в атрофічний.
Аутоімунний гастрит може поширюватись як весь шлунок, так і його окремі частини, уражає або усі залози, або окремі клітини. Через це зменшується кількість клітин, котрі продукують травні ферменти, або клітин, які виділяють соляну кислоту, або тих і тих разом.
Внаслідок атрофії слизової оболонки виникає функціональна недостатність шлунка. Передусім погіршується перетравлювання білків і клітковини під дією соляної кислоти. Тож білки не розщеплюються до пептидів й амінокислот, а гниють в шлунку по кілька діб.
Через погане травлення в разі атрофічного гастриту провідним є синдром диспепсії, на відміну від гіперацидного гастриту, де переважає больовий синдром. Синдром диспепсії проявляється в погіршенні апетиту, відрижці повітрям або тухлим, нудоті. Характерне відчуття тяжкості, переповнення шлунка, кокосмія (поганий запах з рота), слинотеча, неприємний присмак у роті.
Через порушення бактерицидної функції соляної кислоти в шлунку порушується баланс кишкової мікрофлори, спричиняючи бурчання, здуття живота, непереносимість молочних продуктів, рідкі випорожнення. Часті проноси призводять до схуднення, а також анемії через порушення всмоктування вітаміну В12 та заліза.
Біль теж буває, але він пов’язаний не зі спазмом гладеньких м’язів, а з розтягуванням шлунка. Він переважно тупий, ниючий, посилюється після їди, без чіткої локалізації. При пальпації біль практично не відчувається. Атрофічний гастрит часто поєднується з панкреатитом, холециститом, ентероколітом.
В народній медицині атрофічний шлунок називають ледачим, сонним, вередливим. Їжа в ньому не перетравлюється, а гниє чи бродить, через що виникає багато токсинів, які спочатку отруюють печінку, а потім і весь організм.
Для оздоровлення печінки в «Зеленій планеті Земної» застосовуємо фітокомпозицію ГЕПАХОЛ. А фітокомпозиція ГАСТРОТОН чудово тонізує шлунок.
Але для успішного лікування харчування теж дуже важливе. Не радимо вживати зелений чай, м’яту, мелісу, вівсянку, бо вона розслаблює шлунок, спричиняє закрепи. А при атрофії часто бувають закрепи. Не на користь також круто зварені яйця, горіхи та рис. А от капуста сира, квашена, капустяний сік, цибуля дуже добре тонізують шлунок. Корисно вживати латук, журавлину, редьку чорну та ріпу, чорну смородину, кріп.
З лікарських рослин допоможуть аїр, деревій, бедринець, алое, золототисячник, нечуйвітер, перстач прямостоячий, пижмо, подорожник, розхідник звичайний, рутка лікарська.