Бартолінові залози важливі для жіночого здоров’я

22 жовтня 2024 р.

Чи всі жінки добре знають свій організм? Навряд. Наприклад, хтось чув про бартолінові залози? А дехто має проблему з порушенням їх функції. Залози набрякають, і незважаючи на лікування пігулками, результат не дуже добрий, бо після покращення стану вони час від часу завдають клопотів.

 

Бартолінові залози — пара невеличких залоз, розташованих у піхві. Вони виробляють спеціальний секрет — тягучу і багату на білок рідину, яка підтримує постійну вологість слизової оболонки входу у піхву. А це потрібно з кількох причин. По-перше, полегшує статевий акт. Тому під час сексуального збудження бартолінові залози виробляють секрет у набагато більшій кількості, ніж звичайно. По-друге, завдяки зволоженню піхва краще розтягується під час пологів. По-третє, секрет має досить потужну бактерицидну дію і захищає жіночу піхву від бактерій, грибків, вірусів тощо.

Коли секрету бартолінових залоз замало, піхва стає сухою і незахищеною. У період клімаксу сухість піхви буває, на жаль, досить часто. З’являються мікротріщинки, через які до організму потрапляють шкідливі збудники. В результаті може виникнути не лише запалення бартолінових залоз (бартолініт), а й різноманітні хвороби статевих органів, сечовивідної системи тощо. Зверніть увагу, що бартолініт дуже рідко розвивається у жінок зі здоровим, сильним імунітетом. Клімакс часто ослаблює захисні сили організму і зміцнювати їх життєво необхідно.

Проблеми з бартоліновими залозами трапляються не тільки у віці «за 40». Від них потерпають і молоді жінки.

 

Причини виникнення бартолініта

• Інфікування гонококами, стафілококами, рідше стрептококами, кишковою паличкою, трихомонадами, іншими мікроорганізмами. Зараження може відбуватися ззовні (від інфікованого статевого партнера, через брудні руки, чужі рушники тощо) або внутрішньо, коли патогени потрапляють у піхву з інших вогнищ інфекції свого ж організму (сечовивідної системи, наприклад).

  • Недостатнє дотриманнягігієни. У цьому випадку закупорюються вихідні протоки бартолінових залоз, що провокує запалення.
  • Ослаблення загальногота / абомісцевого імунітету — гіповітаміноз, стрес, переохолодження, супутні захворювання.
  • Ускладнення післяхірургічних операцій.
  • Патологічний перебігпологів, аборти.

Розпізнати бартолініт неважко: збільшуються у розмірах великі статеві губи, червоніє шкіра, відчувається біль при натисканні. Збільшуються і стають болючими пахові лімфовузли.

Бартолініт може виявлятися у гострій і хронічній формі. За хронічного перебігу сильного болю не виникає, але запалення то зникає, тоз’являється знову. Лікувати його необхідно вчасно і до остаточного одужання. Гострий перебіг супроводжується високою температурою і сильним болем. У цьому випадку потрібна термінова медична допомога. Тож не доводьте до цього і звертайтесь до лікаря за перших ознак захворювання.Не цурайтесь і народних методів лікування бартолініта.

Ліки з алое, меду і червоного вина

З 200 г свіжого листя алое видалити колючки і перемелоти у м'ясорубці до кашкоподібного стану. Додати 400 г меду і 2 склянки червоного вина. Перемішати і варити на водяній бані 1 год. Процідити і приймати по 1 ст. л. до вживання їжі тричі на день.

Для досягнення кращого ефекту через півгодини після цієї суміші приймайте відвар хвощу, ісландського моху, кропиви і споришу.

 

Відвар збору трав

1 ч. л. хвощу польового, 1 ч. л. ісландського моху, 2 ч. л. листя кропиви, 2 ч. л. трави споришу залити 0,5 л окропу. Кип'ятити на повільному вогні 7-8 хв., настоювати 1 год. Приймати по третині склянки.

Добре допомагає у лікуванні фітокомпозиція «Зеленої планети Земної» Гемосан. Упродовж місяця можливо позбутися цієї хвороби. Якщо перебіг задавнений, лікування триватиме два місяця.

Залиште свій коментар