Бережімо нерви

14 березня 2022 р.

Починаємо заспокоювати нерви, набиратись впевненості, проганяти депресію, яка нам нині ні до чого. Нам потрібен бойовий дух, оптимістичний настрій та непохитна віра в перемогу!

 

Рання весна ще не дала нам багато своїх заспокійливих природних засобів. Тому скористаймося тим, що лишилось з осені — коренеплодами.

Селера — якраз те, що нині необхідне нам усім: солі калію благотворно впливають на серцево-судинну систему, магній — на нервову, залізо поліпшує показники гемоглобіну. Рослина діє як заспокійливий засіб, допомагає при неврозах, особливо людям старшого віку. Додавайте селеру до будь-яких страв, готуйте з неї сік.

Червоний буряк. Гіпертоніки знають, що буряк — то їхній помічник і для зниження тиску, і для заспокоєння.

Але не в кожного зараз і коренеплоди можуть бути під рукою. Що можна знайти в природі?

Верба — найнадійніша наша рятівниця. Її гілочки з корою або кора як така і знеболюють, і заспокоюють. Спектр дії доволі широкий: неврози, головний біль, невралгія, застуда, біль в суглобах, ревматизм, подагра, гастрити, запалення сечовивідних шляхів, захворювання печінки та селезінки. Це та правічна панацея, яка є всюди і завжди та згодиться на будь-який випадок. Краще брати кору, вона навесні добре знімається, або зробити ліки з тоненьких подрібнених гілочок.

 

Настій верби

1 ч. л. подрібненої кори або 1 ст. л. подрібнених гілочок залити склянкою окропу, настоювати до охолодження (15-20 хв.). Вживати по 1 ст. л. 4 рази на день.

 

Тополя. Допоможе заспокоїти нерви, полікує від захворювань верхніх дихальних шляхів, запалення сечового міхура, атонії кишківника, геморою, подагри. Дуже помічне дерево в цей весняний перехідний період!

 

Настій бруньок тополі

1 ст. л. бруньок залити склянкою окропу, настояти 2 год. Пити по 1 ст. л. 2-4 рази на день.

 

Ліщина. Зверніть увагу спершу на її сережки, кору, а пізніше — на її молоді листочки. Ліщина допоможе не тільки заспокоїти нерви, а й полікувати варикозне розширення вен, запалення капілярів, трофічні виразки, запалення простати.

 

Настій ліщини

1 ст. л сировини (сережки, листочки, кора) залити склянкою окропу, настояти. Вживати по чверті склянки 4 рази на день.

Ожина, калина, липа, аґрус. Якщо є можливість, використайте для лікування гілочки ожини, калини, а жінкам радимо ще й липу. Тим, у кого склероз, варто звернути увагу на гілочки аґрусу. Чай із таких гілочок допоможе не тільки заспокоїтись, а й підсилить, оздоровить організм. Подрібнені гілочки потрібно прокип’ятити кілька хвилин, дати настоятися.

«Зелена планета Земної» пропонує вашій увазі фітокомпозиції, які добре заспокоюють нервову систему: НЕВРОЗАН, ВАЛЕБРО, ПАРОКСАН. З ними можна приймати і серцеві ліки: ТОНОКАРД, СТЕНОКАРД, РИТМОЛІК, МІОКАРДИН, НОРМОПУЛЬС, КАРДІАК.

Залиште свій коментар