В публікації про «хворобу котячих подряпин» ми згадували про дідуся, в якого виникла бешиха на руці, сильно подряпаній котиком. За 2-3 дні рука почервоніла, почала набрякати, піднялась температура. Дійсно, крізь ушкоджену шкіру в організм можуть потрапити бактерії-стрептококи, які викликають бешихове запалення. Сприяють розвитку інфекції діабет, варикоз, порушення кровообігу, суха, уражена грибком шкіра, знижений імунітет, перевтома.
Бешиха не дуже заразна, проте спричиняє не лише місцеве запалення шкіри чи слизових оболонок, а й загальні симптоми: підвищення температури до 40 градусів, біль у суглобах і м’язах, слабкість. Зникає апетит, з’являється апатія. Ніби й спати хочеться, але заснути не виходить. Якщо не лікуватись, можливі тяжкі ускладнення: тромбофлебіт, менінгіт (після бешихи на обличчі), септичний артрит, гломерулонефрит, виразки, абсцеси, порушення роботи серцево-судинної системи, навіть сепсис.
Бешиха може спричинити й ускладнення. Найчастішим з них є лімфостаз. Уражене місце набрякає, твердне. Треба вміти відрізнити лімфостаз від набряку. Якщо натиснути пальцем, і на тому місці утвориться ямка — це набряк, якщо ямки нема — це застій лімфи, як у випадку з бешихою.
Має потужну специфічну антистрептококову активність фітокомпозиція «Зеленої планети» ЕРІЗЕПАН («erysipelas» дослівно з грецької «червона шкіра»). А щоб не допустити застою, поєднуємо ЕРІЗЕПАН з ЛІМФОГРАНОМ (помічний від лімфостазу також ІНФІЛЬТРИН). Лікуючи ураження на нозі, підсилюємо їхню дію ВЕНОЛІКОМ та АЛЕРГІНОМ (коли пече і болить). В гострій стадії ліки треба пити кожну годину-дві.
Ускладнення може торкнутись іпечінки. Якщо печінка збільшена, її функція відповідно порушена. Тому, коли симптоми зменшуються, до ЕРІЗЕПАНУ додаємо ГЕПАХОЛ. Очистити організм допоможуть НЕФРОЛІК, СУДИННИК, АРНІКА. Згодом для очищення крові знадобляться ГЕМОСАН та ІНФІЛЬТРАН, для зміцнення імунітету — ІМУНАТ.
Бешиха може з’явитись і без подряпин та ушкодження шкіри. Досить часто буває на обличчі, в разі запального процесу, наприклад, порожнини рота. Тоді теж слід застосувати ЕРІЗЕПАН. Він допомагає в разі вірусних уражень, навіть важкого грипу, подразнень, запальних процесів, висипки, якнайшвидше усуває алергічні прояви й інфільтрати. В усіх цих випадках зможе ефективно почистити кров ГЕМОСАН.
Нерідко буває бешиха молочної залози. Залоза болюча, збільшена, червона, вся горить, рука і лімфатична залоза під нею також бувають уражені. Лікарі радять операцію. Щоб цього не допустити, слід пити ЕРІЗЕПАН (2-3 краплі кожну годину) і прикладати мазь ЦІЛЮЩУ.
Мазь ЦІЛЮЩА дуже добре знімає запалення, знеболює, гоїть важкі задавнені рани. Незамінна в разі стрептодермії (бешихового запалення), трофічних виразок. Показаннями є остеомієліт, будь-які мікробні ураження й запалення шкіри, підшкірних тканин і судин. Очищену шкіру або рану треба змастити тонким шаром мазі й накласти пов’язку. Міняти її раз на тиждень, за потреби — двічі.
Є багато народних засобів від бешихи. Наші пращури на ніч прикладали компреси зі змащених сметаною листків підбілу звичайного або лопуха; присипали порошком з висушеного й потовченого листя цих рослин. Разом приймали настій підбілу всередину (1 ч. л. на склянку окропу, пити по третині склянки тричі на день). Застосовували обмивання з відвару гілочок бузини (5-7 пагонів подрібнити, залити 3-4 склянками води, кип’ятити 15 хв., настоювати 2 год.). Прикладали до виразок та уражених місць ліщиновий чи бузиновий луб (смужки щойно знятої кори з гілок)
Дуже ефективна кора ліщини — мазі, настої, відвари, помічні від бешихи, а також виразок та варикозного розширення вен.
Ліки з кори ліщини
Кору ретельно подрібнити, можна додати й листя. 2 ст. л. залити склянкою окропу, вкутати, нехай настоюється. Цілі гілочки млоїти 5-10 хв. на водяній бані. Настій процідити, промивати рани і робити компреси упродовж тижня, після перерви лікування можна продовжити.
Бешиху і її наслідок — лімфостаз, лікували ще яглицею звичайною,внутрішньо і зовнішньо.
Яглиця однією з перших з’являється в лісі після зими на вологих місцях, по ярах, на узліссі, між чагарниками. Її свіжа зелень містить багато мікроелементів та вітамінів, зокрема й вітаміну С, якого навесні дуже не вистачає. Настої, салати, перші страви з молодих черешків та листя покращують травлення, обмінні процеси.
Настій трави яглиці
3 ч. л. посіченої сировини залити двома склянками окропу. Настоювати 2 год., процідити. Приймати по півсклянки 4 рази на день перед їдою.
Протизапальна, пом'якшувальна, ранозагоювальна дія яглиці допомагають лікувати бешиху, ексудативний діатез, грибкові ураження шкіри, рани і пролежні. Подрібнене свіже листя у вигляді компресів знімає і набряк, і біль в хворих суглобах, уражених подагрою чи ревматизмом, їх прикладають до забитих та запалених місць.