Бурсит

18 серпня 2022 р.

Бурсит

 

Бурса з латини (bursae)— це торба, сумка. Відповідно бурсит (bursitis)— це запалення слизових сумок навколо суглобів (синовіальних сумок). Сумка містить змащуючу рідину, яка слугує захистом сухожиль і м’язів, там, де вони сполучаються з кістками і відчувають велике фізичне навантаження.

Травми, гострі й хронічні інфекції тощо можуть порушити роботу цієї складної конструкції і спричинити гостре запалення (бурсит). Внаслідок відбувається підвищене утворення і накопичення в порожнинах суглобових сумок випоту. Зовні бурсит має вигляд невеликої, щільної припухлості, яка поступово збільшується і стає хворобливою.

Дуже болить набряк в області сумки (навколо суглоба), виникає обмеження рухливості суглоба. Порожнина сумки заповнена прозорою рідиною, жовтуватою, а від травми — з кров’ю. Якщо в сумку потрапила інфекція — розвивається гнійний бурсит. Інфекція по лімфі переноситься в інші органи і тканини — може виникнути рожа, абсцеси, фурункульоз.

В разі своєчасного лікування біль і набряк минають, але запалення слід обов’язково долікувати. В «Зеленій планеті Земної» ми пропонуємо скористатись цілющою фітокомпозицією БУРСИН, зовнішніми засобами РОЗТИРАННЯ і ПОРЯТУНОК, які застосовують у вигляді компресів. Сумлінне застосування цих ліків перешкодить розвитку хронічного перебігу хвороби, оскільки хроніка і є нічим іншим, як недолікованою гострою формою.

Бурсит може бути хронічним — тобто розвинутись внаслідок незначних травм, які часто повторюються (наприклад, коли люди щоразу спираються на коліно або лікоть), а також можуть супроводжувати інфекцію. Нагноєння у таких випадках не настає, а відбувається потовщення стінки слизової сумки та скупчення в порожнині серозного ексудату фібрину, іноді щільних рисоподібних утворень, вільно розташованих у порожнині розтягнутої сумки.

На місці розташування слизової сумки утворюється округла, неболюча еластична пухлина з гладкою, рівною поверхнею, вкрита незміненою або дещо потовщеною, загрубілою шкірою.

У випадку хронічного бурситу колінного суглоба набряк розташовується на передній поверхні колінної чашечки, при бурситі ліктьового суглоба — в ділянці виростка ліктьової кістки.

Хоча в разі хронічного бурситу болить ніби менше, небезпека для здоров’я теж велика. Є ризик утворення кістозної гігроми. Щоб додатково не травмувати суглоб і сумку, потрібно їх оберігати від подальшого навантаження. Можна застосувати спеціальні пов’язки.

Для успішного лікування потрібні цілковитий спокій, нерухомість, стискуюча пов’язка. Поки суглоб гарячий, тепло не потрібне, а потім можна робити зігріваючі компреси та інші теплові процедури. Наприклад, компреси з рициновою олією.

Для внутрішнього вживання народна медицина радить настої, відвари, чаї з гілочок та кори верби, листя брусниці, череди, чебрецю, першоцвіту весняного, листя кропиви, листя суниці, коренів і листя кульбаби, петрушки, бедринцю ломикаменевого.

Для розтирання роблять настоянки на горілці із листя череди, чебрецю, багна болотяного, дягелю, кори черемхи, бруньок і листя бузку.

 

Залиште свій коментар
Коментарі
24.01.2023 23:03
Чи можна видаляти( оперувати) синовіальну сумку,,в майбутньому як це відзначиться на коліні.

Порадьте,як краще,вже від серпня місяця це тягнеться в мене.