ЧОРНА СМОРОДИНА – ЕФЕКТИВНІ ЛІКИ І СМАЧНА ЇЖА

30 июля 2021 г.

2Наші предки добре знали, що ягід у сезон потрібно наїстися досхочу. Такої ж думки дотримуються фітотерапевти. Звісно, свіжих ягід надовго не запасешся, тож на зиму їх корисно засушувати. У висушеному вигляді вони найменше втрачають поживних речовин. Це стосується й чорної смородини.

Смородина – унікальна ягода. Вона лікує “букети”  хвороб. Тому до неї так тягнуться люди зрілого віку, які вже встигли «поназбирати» чимало різних недуг. Дітям вона також надзвичайно корисна. Адже смородина незамінна у разі авітамінозів. Лікує ця ягода тонзиліти, поліпшує зір, допомагає зцілювати гастрит.

Хворим на гломерулонефрит чорну смородину потрібно включати в раціон щодня. Якщо не самі ягоди, то хоча б листя.

Людям похилого віку смородина корисна тим, що лікує подагру, усуває біль в суглобах. Ця ягода виводить з організму солі сечової кислоти й таким чином позитивно діє на нирки, налагоджує сольовий обмін.

Настій смородини п’ють у разі головного болю,  за так званої мігрені. Водночас прикладають до голови листя смородини. Настій корисний і у випадках порушень серцевої діяльності, неврозів, бо добре заспокоює нервову систему.

Чорна смородина дивовижна й тим, що лікує отосклероз. Тобто, коли у людини було захворювання барабанних перетинок і не вилікувалося остаточно, то згодом вони стають склеротичними. Лікується ця недуга погано. Власне тоді, як з’ясували народні цілителі, на допомогу приходить смородина.

Чорна смородина здатна вилікувати демодекоз  (червоний кліщ). І це далеко не весь перелік недуг, з якими успішно бореться чорна смородина.

Через такі надзвичайні цілющі властивості смородини до неї велика увага. Її консервують, варять з неї варення, джеми, компоти, сушать. І все це не тільки смачна їжа, а й ліки. Водночас – профілактика  багатьох захворювань.

Тож їжте смородину, заготуйте її на зиму – і будьте здорові.

Запитання до Наталі ЗЕМНОЇ

- Як саме за допомогою чорної смородини вилікувати демодекоз?

ЧЕРВОНИЙ КЛІЩ ВИЛІКУЮТЬ ЯГОДИ СМОРОДИНИ

Немало людей запитують про це. Тож ця розповідь саме про лікування демодекозу смородиною. Під час смородинового сезону можна скористатися свіжими ягодами. З них треба робити маски.

     Маски зі смородини

     Ягоди подрібнити, розтерти по можливості до однорідної маси і накласти на обличчя на 15-20 хвилин. Потім змити маску теплою водою.

Оскільки термін лікування демодекозу п’ять-сім тижнів, то ягоди можна засушити. Ліки з засушених ягід готувати теж дуже легко.

Ліки із сушених ягід смородини

     Дві столові ложки ягід смородини залити 0,5 склянки води,  потримати на слабенькому вогні десять хвилин. Зняти з вогню і настояти ще хвилин 10-15. А потім марлеву чи полотняну серветку  змочити у відвар і накласти на обличчя, особливо ретельно на ділянки, де є кліщ.

Виявити ж його просто. Треба вмитися теплою водою з милом і подивитися в дзеркало: червоні плями на шкірі – свідчення того, що саме ці ділянки уражені червоним кліщем. І саме на них щонайперше треба класти компреси із смородини.

Лікування три-п’ять тижнів. Але, якщо хвороба задавнена, коли кліщ в’ївся навіть у повіки, почав руйнувати кон’юнктиву ока, то курс лікування має тривати не менше семи тижнів.

В здравницях "Зеленої планети" є готові, дозовані фітозасоби, які допомагають вилікувати демодекоз обличчя, очей, шкіри голови, грудей, спини. Однак призначає їх  лікар-консультант і лікування проводиться під наглядом лікаря "Зеленої планети".

Оставьте ваш комментарий