Хто хоче бачити осінь — щедру, багату, золоту — приїжджайте в зоряні Карпати. Вони віддають людині свої природні багатства, свою силу. Від ранньої весни і до пізньої осені ми шукаємо тут порятунок для свого здоров’я.
От нині почався другий збір брусниці. Ягоди вже зібрали, але ж треба зібрати і листя. Спочатку їх збираємо до цвітіння рослини, потім чекаємо на ягоди, а після їх збору знов можна збирати листя — вічнозелене, сильне, цілюще.
Дехто в природі плутає чорницю з брусницею, але ж листя чорниці вже пожухло і на зиму облітає, а ягоди чорненькі. Чорницю збираємо, щоб покращити зір у дітей і дорослих, щоб пролікувати підшлункову залозу, травні органи загалом, для лікування цукрового діабету, різних хронічних захворювань.
Натомість брусниця не дасть вам помилитись: її листочки свіжі і яскраві, зеленіють навіть з-під снігу. Їх можна збирати цілий рік, допоки брусниця не зацвіте. А воно дуже потрібне, бо є дуже сильним бактерицидним засобом. Брусниця лікує всі запальні процеси в організмі, особливо гнилісні, рани, що нагноюються, допомагає одужати після тривалої хронічної хвороби.
Навіть грибкові ураження чай із листя брусниці прибере. В брусниці міститься арбутин, багато кислот, цукрів, інших речовин, які допомагають людині. Особливо тим, в кого сильно болять суглоби.
Різні ягоди якось консервують — то цукром, то іншими засобами. Брусницю консервувати не треба. Вона в прохолодному місці буде довго зберігати всі свої цілющі речовини. Ягоди зазвичай просто складають в банку і заливають чистою колодязною водою. Навіть до нового урожаю вони не втрачають нічого корисного.
В брусниці цілюща вся рослина, але корінь залишають до наступного року, щоб дав молоді пагони. Листя добре зберігається в домашній аптечці, допомагаючи нам бути здоровими. «Зелена планета Земної» готує з них ліки: АРТРИТАН, про який знає не тільки вся Україна, а й багато країн світу; РЕВМАТИН, необхідний людям не тільки старшого віку, а й всім, хто страждає на ревматизм; УРОСЕПТ — від запалення всієї сечостатевої системи; НЕФРОЛІК, що лікує нирки, усуває в них запальний процес, подрібнює камінці і виганяє їх з організму.
Здавна допомагала брусниця і від тяжких страшних пошестей: лікувала проноси будь-якого походження, рятувала печінку. Нині лікує і очищає весь людський організм в складі фітокомпозиції ГЕПАХОЛ.
Щедрий ліс в Карпатах не тільки на брусницю. Є тут і червона горобина, про яку так багато розповідали. Вона красива і духмяна, коли розцвітає, а тепер, коли листя вже опало, прикрашена червоними ягодами. Ніби тримає їх для людей, що їх потребуватимуть. Ягоди треба збирати після заморозків — вистояні, витримані, достиглі, солодкі і смачні.
Десять ягід на день для дитини — щоб дитина добре бачила, десять ягід двічі-тричі на день для дорослої людини, щоб не боліли ноги, щоб не було ревматизму, артриту. Жменька ягід червоної горобини — і ви здорові.
Після відео про трав’янисту бузину, люди почали більше цікавитись і бузиною чорною. Вона зустрічається частіше, ви знаєте як з неї варити варення, робити сиропи, напої. Дуже було багато прохань розповісти і про червону бузину. Вона також цілюща, та її ягоди їсти не варто, і треба знати, як застосовує її народна медицина. Згодом ми детально розберемось і з тим, як лікуватись червоною бузиною.