Квіти багатьох рослин їстівні. І дерева не виняток. Це акація, бузина, яблуня, вишня, слива та інші розоцвіті плодові дерева, липа, клен… Зараз ніжними світло-зеленими, чи, швидше, жовто-зеленими, майже неоновими суцвіттями вирізняються на тлі інших дерев клени.
Клен взагалі дуже гарне і корисне дерево. З весняного соку можна робити кленовий сироп, з листя — голубці, молоде листя також їстівне, внутрішню кору кленів можна їсти сирою або вареною, очищені насінини можна їсти вареними, а з квітами клену виходять смачні млинці.
Зірвіть цілі суцвіття, можна разом з маленькими листочками біля них. Дома прогляньте, чи немає там комах і якщо є, то випустіть їх на вулицю: часи такі, що звичайні комахи перейшли в ранг зникаючих і рідкісних тварин. Можна розкласти суцвіття на вулиці чи підвіконні на деякий час і тоді комахи самі розлетяться.
Помийте суцвіття в ситі з дрібними отворами, щоб не втратити квіточки. Дрібно поріжте і додайте в тісто для млинців. Смажте, як звичайні млинці. Можна в ці ж млинці додати молоде листячко берези, липи чи чорниці (разом з цвітом). В млинцях з кленом і чорницею їхні частинки будуть ще й прикрасою: одні світлі, а другі — темно-зелені.
Квіти клену смачні і свіжими, вони соковиті і приємні на смак. Згодяться, і для того, щоб прикрасити ними салат чи десерт.