Пані Стела пише, що після депіляції в інтимній зоні у неї вискочили пекучі прищі. Чи є щось у «Зеленій планеті Земної», щоб їх загоїти? Звичайно, є! А принагідно поглянемо глибше на цю проблему.
Якщо говорити про нормальне оволосіння, то небажаним воно стає через моду, релігію і медичні проблеми: воші або необхідність очищення ран. В сучасній Європі практика видалення волосся поширилась в ХХ ст. У 1915 р. з’явилась бритва для жінок, і виробник почав рекламу щодо важливості жіночого гоління, створюючи величезний прибутковий ринок. У 1950-х роках з появою купальників бікіні та журналів Playboy з поголеними жінками, депіляція стала модною в США і Європі, хоча ще не була дуже поширеною, і волосся під пахвами все ще було нормою. В останні десятиліття у жінок і чоловіків стало особливо модним видалення лобкового волосся.
Чи українські жінки робили колись депіляцію, і яку, можна лише здогадуватись. Але кілька народних рецептів відомі.
Шкіру натирають соком розрізаного зеленого волоського горіха або цибулини гіацинту впродовж 2-3 тижнів. Але зауважте, що після горіха залишаються темні плями.
Мазь з волоського горіха
Шкарлупку горіха спалити, попіл розмішати з оцтом до консистенції сметани. Сумішшю змащувати шкіру 3 рази на день або один раз на добу прикладати компреси на 30 хв. Мазь роблять і з соку зелених горіхів, горіхової золи і господарського мила. Водночас раз на день вживати по 1 ст. л. настоянки горіхових перетинок.
Настоянка з волоських горіхів
Перетинки з 3 кг горіхів подрібнити, залити 0,5 л горілки, настояти 21 день. Пити по 1 ст. л. раз на день та змащувати шкіру.
Сік талабану польового втирають у шкіру з ранньої весни і до осені: він руйнує цибулинки. Можна заспиртувати сік: на 1 л соку 200 г спирту, настояти, втирати у шкіру. Сухий мак-самосійку спалювали, а попіл втирали у шкіру: волосся витончувалось і з часом зовсім зникало.
Для цукрової депіляції налийте в посудину 3 ст. л. води, покладіть туди 10 шматочків цукру і дрібку лимонної кислоти. Тримайте на вогні, доки не утвориться густа золотиста суміш. Нанесіть її теплою на шкіру. Потім швидко зніміть.
Метод тертя використовували для депіляції здавна. Робили це пемзою, вулканічним склом, а зараз і рукавичками з абразивною поверхнею.
Ріст волосся залежить від статевих гормонів. Щоб у жінок переважали жіночі гормони і не було волосся там, де не має бути, раджу користуватися настоями трав з естрогеноподібною дією: липою, материнкою, петрушкою. Для нормалізації гормонів старшим жінкам радимо фітокомпозиції ДЕМЕТРА, НОРМОСТРУМ, ДІАМАНТ, молодим ІДЕАЛ, НОРМОСТРУМ, АДНЕКСАН. Щоб видаляти небажане волосся в «Зеленій планеті Земної» є лосьйон ОКСАМИТ. Волосся від нього потоншується, знебарвлюється і перестає рости.
Після депіляції (видалення волосся з поверхні шкіри) чи епіляції (видалення з коренем) часто виникають небажані наслідки: свербіж, біль, почервоніння, запалення, потемніння або посвітління шкіри (після лазеру), дерматит. Регулярне відлущування та пом’якшення шкіри після депіляції можуть зменшити ризик вростання волосся.
Після депіляції чи епіляції потрібно упродовж 2 діб уникати зігрівання, потіння, тертя: як-то фізичних занять, гарячого душу чи ванни, сексу; не носити тісного одягу, не застосовувати косметики із ароматизаторами і барвниками, прикривати шкіру від сонця, адже депіляція видаляє захисний шар шкіри. Солона чи хлорована вода призведе до появи прищів. Секс у перші 2 дні може викликати подразнення через тертя та піт. А в наступні дні щетина може подразнювати геніталії партнера.
Але бувають і важчі наслідки від депіляції: місцеві (інфекція) чи загальні (лихоманка, нудота, втома). Через біль може виникати реакція зі зниженням тиску, нудотою, запамороченням, тахікардію.
Пошкоджена шкіра відкриває двері інфекції: вірусу контагіозного молюска, герпесу, папіломавірусу, ВІЛ, золотистому стафілококу, піогенному стрептококу. Може виникнути абцес, фолікулярний кератоз, імпетиго — гноячкове захворювання, септичний шок. Шкірні грибки, проникаючи у фолікул, спричиняють гранульому. Для зараження дуже небезпечними є пахви, бо там багато лімфатичних вузлів. Інфекція з фолікулів легко потрапляє у лімфатичні вузли та викликає загальне нездужання, лихоманку.
Фолікуліт (запалення фолікулів) може бути механічний і інфекційний. У нашої дописувачки пані Стели якраз і розвинувся фолікуліт. Проти запалення і подразнення ми маємо фітокомпозицію СЕПТОДЕРМ. Віна має дезінфікуючі, знеболювальні, протизапальні властивості. Ним треба протирати шкіру — і вже за день стане легше, а за два-три дні і прищі зникнуть. Якщо є підозра на інфікування, то потрібен також ГЕМОСАН для внутрішнього очищення.
Для зняття почервоніння можна скористатись листками (соком) алое, відваром ромашки, прохолодним сухим компресом.
Треба сказати, що волосся на тілі не є зайвим. Воно є засобом комунікації між людьми, статевої і культурної ідентифікації. Волосся на голові захищає від холоду, сонця, ударів. Брови захищають очі від рідини, яка стікає лобом (поту, дощу).
Волосся на лобку і під пахвами тримає, посилює, поширює особливий запах кожної людини, за яким люди обирають собі справжнього, підходящого статевого партнера. Цей запах є найсильнішим і найправильнішим афродизіаком! Позбуваючись його, ми зменшуємо свою індивідуальну статеву ідентичність і привабливість, обираємо непідходящих партнерів.
Волосся на статевих органах також оберігає від ушкоджень, є «домом» корисних бактерій, які захищають від патогенів. Воно підтримує потік повітря, запобігає злипанню складок шкіри, що може спричинити висипання та інфекції.
Отож, волосся на тілі — це нормально, його видалення — теж нормально. Головне, щоб ви почувались комфортно і не шкодили здоров’ю!
Олена ЛАШКОВА, кандидатка біологічних наук