Пан Володимир нам написав: «Вісім років тому поставили діагноз «дисциркуляторна енцефалопатія», лікування полегшення не дає, в голові шумить, свистить і гупає. Що ви скажете про цю хворобу, і як її лікує «Зелена планета Земної»? Офіційна медицина вважає її невиліковною».
Дисциркуляторна енцефалопатія це по суті хронічна ішемія нервової тканини головного мозку. Виникає вона тоді, коли мозку постійно бракує крові, отже, кисню і поживних речовин. Через це у мозку настають дегенеративні зміни, які можна побачити на МРТ і які відбиваються на енцефалограмі.
Симптоми дисциркуляторної енцефалопатії наростають повільно, поступово. Значною мірою на перших стадіях хвороби можливе відновлення структури і функцій мозку, якщо постачання кров’ю відновиться.
Симптоми залежать від того, які ділянки мозку постраждали. Це може бути запаморочення, похитування під час ходьби, депресивний стан та відсутність бажання жити, порушення пам'яті, уваги, мислення, зниження розумової та фізичної працездатності, нервозність, порушення сну, уповільнене жування, порушення ковтання, зміни голосу тощо.
Те, що описав пан Володимир («шумить, свистить і гупає» в голові) може бути прямим наслідком спазму артерій і, навпаки, розслабленням вен, що погіршує відтік венозної крові з голови. Тому це, швидше, не наслідок дисциркуляторної енцефалопатії, а прояв її причини. Цей діагноз дуже часто ставлять одночасно з діагнозом «порушення в роботі вегетативної нервової системи», які власне і впливають на тонус судин. Також дуже частим супутником і причиною хвороби є остеохондроз шийного відділу хребта, атеросклероз судин, гіпер- або гіпотензія.
Але не завжди причину можна встановити і не завжди її можна усунути простим шляхом, зокрема, медикаментами. Тому лікарі часто кажуть, що хвороба невиліковна. Те саме стосується цукрового діабету, гіпертензії, аутоімунних станів і ще багатьох хвороб.
У нас є багато схожих звернень, коли є арахноїдит, енцефалопатія, коли людина не знає де подітись. Іде в офіційну медицину, там кажуть, що невиліковна хвороба. У нас же є фітокомпозиція ЕНЦЕФАН, яка знімає запалення, поліпшує кровопостачання та метаболічні процеси в головному мозку. Є АРАХНОЛІК, який лікує запалення павутинної мозкової оболонки. Якщо була травма, потрібна також фітокомпозиція АРНІКА. ВАЗОНОРМ обов'язково даємо, щоб покращити кровообіг до кори головного мозку.
Але одними ліками проблему не вирішити. Хвороба — це завжди привід задуматись, чому вона виникла. Ті хвороби, які ми наживаємо з віком, зазвичай пов’язані з тим, як ми живемо: як поводимось з тілом і що їмо.
Наше тіло — одне ціле. Якщо не задіяні якісь м’язи, то страждають інші м’язи також, зв’язки стають твердими, не функціонують. Якщо не працюють всі м’язи і зв’язки, то страждають суглоби (і в хребті також). Суглоби беруть навантаження на себе, тому болять, запалюються, в них деградує хрящ і тріскають меніски.
Коли м’язи не працюють, то не стискають судини, не допомагають крові рухатись, і кровообіг уповільнюється. Хребет, який не рухається, який ми використовуємо лише, щоб ходити і (неправильно) сидіти, буде деградувати.
Не можна наперед сказати, чи позбудеться енцефалопатії (або якоїсь іншої хвороби) людина, якщо почне займатись своїм тілом, наприклад, йогою, плаванням, фізичними вправами. Але це дуже ймовірно! Бо кровообіг головного мозку дуже пов'язаний зі станом хребта, м’язів, судин, сполучної тканини.
Щодо судин, варто нагадати, що атеросклероз дуже впливає не лише на прохідність (діаметр) судин, але й на їхню еластичність, здатність тримати потрібний тонус, отже, і на кровопостачання всіх органів. Атеросклероз є наслідком неправильного раціону, низької фізичної активності, залежить також від гормонів. Проте раціон і фізична активність залежать лише від вашої волі!
Жоден лікар і жодні ліки за вас цього не зроблять — не відновлять ваш організм. І не важливо скільки вам років і в якому стані тіло — прогрес буде, і він залежить від вашої рішучості, систематичності, наполегливості.