Корзина
Ваша корзина пуста.

Ехінацея пурпурова (Echinacea purpurea)

30 августа 2022 г.

Так і хочеться процитувати вірш зі збірки «Покоси»: «Ехінацея пурпурова — ніби дівка чорноброва!».

В Україну рослина прийшла нещодавно, але зробила у нас, як то кажуть, «бум»: всі захоплювались нею, всі її вживали. Знали, що ця квітка, і не лише квітка, а насіння, листя, коріння і навіть стебло застосовуються в медицині багатьох країн світу. В Україні найширше, найдоцільніше, найефективніше користується рослинами народна медицина. Цілителі знають, що ехінацея діє на центральну нервову систему, стимулює, підсилює сексуальну потенцію (і не тільки в чоловіків). Вона загоює всі рани, нагноєння, і сепсис, спричинений інфекцією.

Але діє не окремо на якийсь орган, рану чи окремий запальний процес — вона допомагає організмові боротися із захворюваннями. Тому при будь-якій пошесті, будь-якому ускладненні застосовували ехінацею. Однак зважали, що найбільше треба в конкретному випадку — сама квітка, або молочно-воскової стиглості насіння, часто брали корінь.

В якийсь момент пішла розмова, що оскільки ехінацея сильний стимулятор, то вона підсилює ріст пухлин. Багато років перевіряю ехінацею, і бачу, що це не так. Беру доцільну вивірену дозу, щоб заспокоїти людину, і щоб дати можливість від усього пережитого, пригнічення нервового, тяжкого психічного стану повернутись до нормального життя. Для цього використовую всі її частини.

Що найбільше цінується в ехінацеї? Те, що підсилює людину в разі тяжкої перевтоми — фізичної, розумової, нервової, психічної. Допомагає відновитися, відчути себе сильним, відчути, що організм може боротись з будь-якою хворобою.

Ехінацея при цьому не пригнічує нервову систему, як буває, коли застосовують лимонник або інші рослини. Навпаки, тонізує, ще й лікує шлунково-кишковий тракт від запалення, а також легеневі захворювання, запальні процеси в сечостатевій системі. Добре впливає на кістки і суглоби, коли від ревматизму крутить суглоби так, що спати неможливо.

В Німеччині користуються близьким до ехінацеї видом, виготовляють з нього майже 30 препаратів різних напрямків. Це рудбекія, найчастіше Rudbeckia hirta. В неї квіти жовті, не пурпурові, але діє вона також через центральну нервову систему. Теж треба брати всю рослину — вона помічна такою, якою її створив Бог. Робить людину працездатною, життєрадісною і спокійною. Працює мозок — працюють всі органи. І вирішуються всі проблеми, коли людина в такому гарному стані.

Оставьте ваш комментарий