Генітальний герпес

4 лютого 2023 р.

Генітальний герпес є поширеною інфекцією, що передається статевим шляхом. Якщо ви були інфіковані, то вірус лишається з вами на все життя. Він буває двох типів, ВПГ (вірус простого герпесу)-1 і ВПГ-2. Перший викликає герпес на обличчі, другий на статевих органах, але вони можуть «мінятися місцями».

Обидва типи можуть вражати статеві органи і анальну область, ніс і рот, руки та пальці. Якщо при статевому контакті один з партнерів має ВПГ-1, а другий ВПГ-2, то вони можуть взаємно заразити один одного ще й другим типом.

Вірус передається при контакті з інфікованою ділянкою під час статевого контакту. Можливе перенесення інфекції на пальці від однієї людини на геніталії іншої; людина з ВПГ-1 у роті може передати вірус на статеві органи партнера під час орального сексу.

Ймовірність передачі вірусу через предмети (ручка крана, рушник) низька. А поцілунки або спільне використання склянки можуть поширити вірус.

Вірус найчастіше передається перед, під час або одразу після епізоду висипань, тому ризик можна знизити, відмовившись від сексу в цей час. Але можлива передача вірусу і поза загостренням з виділеннями зі статевих шляхів.

В разі першого інфікування у третини людей є симптоми схожі на ГРВІ: лихоманка, збільшення лімфатичних вузлів в паху, біль. У двох третин воно проходить майже непомітно.

За кілька годин або днів до початку загострення може з’явитись біль у статевих органах, ногах або сідницях. Потім до болю додається свербіж і пухирці на статевих органах, анусі або роті, деколи на стегнах і сідницях; біль під час сечовипускання; виділення з уретри та піхви. Виразки виникають саме там, де в організм потрапила інфекція, адже вірус залишається в сусідньому нерві. Через 5-20 днів виразки гояться. Ліків від генітального герпесу немає, лише засоби, що пригнічують вірус.

Перед початком нових стосунків, людина, що має вірус герпесу 1 чи 2 має попередити про це. Ліки, які стримують розмноження віруса, презервативи, утримання від сексу під час загострення зменшують ймовірність передачі віруса.

Якщо жінка була інфікована до вагітності, то ризик передачі інфекції дитині незначний, навіть при фізіологічних пологах. Якщо перед пологами сталось загострення, роблять кесарів розтин, що убезпечити дитину.

Вкрай небезпечним є первісне інфікування жінки під час вагітності: існує ризик розвитку герпесу в дитини, який призводить до вад, а деколи смерті немовляти.

Герпес може призвести до набряку і запалення органів сечостатевої системи та прямої кишки, зрідка — до енцефаліту. Інфекція може поширитися на палець через рани на шкіри, викликаючи зміну кольору, набряк і виразки. Герпес очей викликає запалення з болем, виразками, розмитістю зору або й сліпотою.

Провокують загострення виснаження, втома, стрес, засмагання, тертя в області статевих органів (від сексу або тісного одягу), ослаблення імунної системи.

В природі є багато цілющих рослин, які ефективно борються з вірусом герпесу. Це, наприклад, парило звичайне, що пригнічує вірус. Внутрішньо приймають настій: 1 ст. л. сировини на склянку окропу, настоювати 2 год., пити по пів склянки 4 рази на день. Для зовнішнього застосування роблять міцний настій: 5 ст. л. на 2 склянки окропу, використовують для обмивань, ванночок, змащування. Добре змащувати герпесне ураження кілька разів на день евкаліптовою олією або олією чайного дерева; соком будь-якої частини індійської цибулі або листочків товстянки.

В «Зеленій планеті Земної» застосовуємо ліки з цілющих рослин, які ефективно допомагають лікувати герпес: якщо не остаточно позбутись, то принаймні зменшити частоту загострень. ВІРУСАН, ГЕМОСАН, УРОСЕПТ допомагають усунути біль в області чоловічої крайньої плоті і прискорити зникнення висипань.

Зовнішньо застосовуємо крем АЛЬБА. Як тільки почало пекти чи засвербіло місце, де може з’явитись герпес, змастіть його АЛЬБОЮ, легко втираючи в шкіру, і він там не з’явиться. АЛЬБА чудово допомагає і на губах, і на статевих органах.

До курсу лікування, особливо у випадку оперізуючого лишаю, додаємо НЕВРИН, оскільки герпес завжди уражає кінці нервових волокон. Біль після оперізуючого лишаю, буває, мучить людину ще дуже довго — місяці, інколи й роки. Щоб цього не трапилось, радимо втирати легкими масажними рухами в болючі ділянки невеличку кількість зовнішнього засобу «Зеленої планети Земної» САНАТ. Багато людей зовсім позбулись герпесу завдяки цим цілющим лікам.

Залиште свій коментар