Корзина
Ваша корзина пуста.

Головний біль. Енцефалопатії та енцефаліт

10 февраля 2023 г.

Головний біль. Енцефалопатії та енцефаліт

 

Енцефалопатією називають будь-який розлад в роботі мозку, особливо хронічні дегенеративні стани, що ведуть до порушення основних його функцій. Енцефалопатія може бути симптомом іншого захворювання або самостійною хворобою.

 

Частою причиною енцефалопатій є порушення кровообігу, що веде до порушення живлення та кисневого голодування нервових клітин (ішемії). В таких умовах нервові клітини гинуть або слабнуть, не можуть повноцінно працювати. Нестача вітамінів групи В (особливо В12), мінералів, жирних кислот може бути причиною енцефалопатії.

Симптоми залежать від того, яка частина мозку найбільш страждає. Це можуть бути: зміна психічного стану; погіршення уваги, зору, слуху, пам’яті, здатності до навчання, сну; запаморочення, втрата рівноваги, дезорієнтація, повільне пригадування, головний біль, шум або дзвін в голові, мігрень, епілептичні напади, марення, мимовільні рухів м’язів (посмикування, тремтіння, хапання тощо), ністагм (мимовільні рухи очей).

До енцефалопатії може призвести перенесене запалення головного мозку (енцефаліт), ВІЛ, бореліоз (хвороба Лайма), целіакія (якщо людина не дотримується безглютенової дієти; проявляється мігренями), токсичне ураження мозку, прийом деяких ліків (психотропних, хіміотерапевтичних), опіки та травми.

Хочу застерегти всіх від такої біди, як хвороба Лайма, яка передається з укусами кліщів. Я сама її перенесла, тому дуже добре знаю, наскільки вона небезпечна і важка. Кліщі стають активними при температурі +8°С. Отож, з такою зимою, яку маємо останніми роками, можна вважати кліщовий сезон майже цілорічним. Будьте обережні, оглядайте себе після походів на природу, не лише в ліси, а й в міські парки. Кліща можна підхопити і на власному подвір’ї. Хвороба Лайма може протікати як гострий енцефаліт, лікувати який треба антибіотиками в стаціонарі. Це стосується, звичайно, будь-якого енцефаліту.

Після зняття гострих симптомів потрібно ефективно, до повного одужання, долікуватись від енцефаліту ЕНЦЕФАНОМ ― фітокомпозицією з цілющих трав, яку виготовляє «Зелена планета Земної». Засіб усуне всі залишкові явища цієї хвороби. Допомагає він також в разі енцефалопатій різного походження, атеросклерозу, порушень кровообігу в оболонці мозку та їх наслідків: шуму в голові, головного болю, запаморочення, погіршення зору, слуху, пам’яті, безсоння. Травми та інсульти також призводять до тривалої енцефалопатії, тому після них теж треба приймати ЕНЦЕФАН.

Оставьте ваш комментарий