Горлянка женевська, або «дівоча краса» — унікальна рослина. Має супротивні, гостренькі на кінчиках листочки. Її сині квіточки розкриваються у пазухах цих листочків і йдуть до самого верху стебла колосочком. Стебельце чотиригранне, як в усіх губоцвітих. А є ще горлянка повзуча — з кругленькими листочками. Квітують в травні.
В народній медицині горлянкою користується вже давно. Жінкам старшого віку вона допомагає тривалий час почуватися молодими, гарними, життєрадісними, мати гострий зір, красиві очі, волосся та шкіру обличчя. Взагалі жінці будь-якого віку дозволяє почуватись енергійною, веселою і гарною. Бо відомо, що приваблива жінка — то жінка передусім здорова.
Настій для ополіскування волосся
5 ст. л. трави на 1 л окропу, настоювати 2-4 год., можна прокип'ятити 1-2 хв., процідити і мити волосся, втираючи у шкіру голови.
Якщо є опіки, обмороження, подразнення, виразки, бородавки, плями — рослина оздоровить шкіру.
Українці назвали її горлянкою тому, що лікує горло, трахеїти, бронхіти. Трава також запобігає застою в печінці та утворенню камінців.
З горлянки роблять ефективні ліки від туберкульозу, ревматизму, а також хворого шлунку, коли він потерпає від гіперацидного гастриту і виразки.
Ліки з горлянки
Траву подрібнити, потовкти в ступці допоки пустить сік, 1 ст. л. залити склянкою окропу, настоювати під кришкою 2 год., потім процідити і вживати, на перебільшуючи дози, по 1 ст. л. 4 рази на день перед їдою.
Настій має темно-бузковий колір, як і колір квітів. На смак гіркуватий, але приємний. Лікує збільшену печінку, особливо застій у правій долі, коли в жовчному міхурі жовч не рухається, застоюється, перетворюється на замазку, а потім на камінці. Щоб такого не сталось, горлянку треба вживати й профілактично: до чаю додавати трохи квітів.
Горлянкою жінки лікують кісти на яйниках. Але рослина оздоровлює всі дітородні органи, сечостатеву систему загалом, усуває в ній кістозні утворення та запалення.
Найчастіше кісти виникають на лівому яйнику. Можливо, через опущений шлунок і загин шийки матки. Настій розсмокче ці кісти, вилікує виразки на шийці матки, а разом і ерозію дванадцятипалої кишки.
Завдяки бактерицидним властивостям горлянку також застосовують зовнішньо — для підмивання і спринцювання. Лікують белі, виділення, навіть гнійні, свербіж. Якщо запалення спричинене цитомегаловірусом або грибком (наприклад, молочниця), рослина допоможе жінці позбавитись того запального процесу.
Часто інфекція переходить до чоловіка, в якого дуже болить спина в крижах, особливо коли працює. Тож, фітокомпозицію УРОСЕПТ «Зеленої планети Земної»виписуємо і дружині, і чоловікові, ВЕРУТУ — для спринцювання.
«Зелена планета Земної» для здоров’я дівчат пропонує АДНЕКСАН (лікує кісти на яйниках), ФЕМІНАТ (для матки), ЕРОЗАН (від ерозії на шийці матки), УРОСЕПТ і ВЕРУТА (усувають білі виділення), ПТОЗАН (відновлює місячні, щоб вони були не болючі).