Кожна людина має жити довго, щоб здійснити все те, про що мріяла, досягнути омріяної мети. Для цього треба мати міцне здоров’я. Та інколи ми відчуваємо, що не вистачає сил навіть на повсякденне життя: роботу, побутові, поточні справи. Життя не лише не дарує задоволення, а стає обтяжливим.
Симптоми близької хвороби можна визначити за станом нашого організму. Він сигналізує, попереджає нас, що з’явились якісь порушення. Хронічна втома і слабкість — це одні з таких сигналів тривоги. В певний момент ви усвідомлюєте, що почали швидко втомлюватись. Нічний відпочинок не знімає відчуття втоми, вранці прокидаєтесь розбитими. Робота не задовольняє, не хочеться напружуватись взагалі, активність втратили, бувають періоди глибокого занепаду духу. Ви розумієте, що могли б робити все краще, якби позбутись цього постійного відчуття втоми. Поодинокі проблиски припливу сил тільки підкреслюють проблему.
Часто зниження працездатності виникає внаслідок надмірної фізичної або розумової роботи, від тривалого напруження нервової системи. В результаті постійної перевтоми може виникати невроз або неврастенія. Фізична перенапруга спричиняє функціональні порушення діяльності смугастих м’язів. Останнім часом дуже всіх виснажує війна.
Лікування перевтоми, за логікою, слід починати з відпочинку. Перегляньте режим праці, перевірте, скільки годин спите вночі, коли лягаєте спати і коли встаєте вранці, можливо важко заснути, сон не міцний, поверховий.
По-перше, дуже важливо лягати за годину-дві до опівночі.
По-друге, запам’ятайте, що мед — то найкраще снодійне і заспокійливе для організму.
По-третє, в «Зеленій планеті Земної» ми призначаємо фітокомпозицію МІОКАРДИН, колись її називали «Вересовий мед» і НЕВРОЗАН (по 4 краплі 3 рази на день, перед сном 7-10 крапель). Якщо все одно важко заснути, додаємо надвечір ще по 7-10 крапель ВАЛЕБРО.
Допомагають зменшити слабкість фруктові соки: виноградний, апельсиновий, грейпфрутовий, гранатовий.
Добре відновлюють фізичні і розумові сили лікарські рослини. Вони стимулюють функції нервової системи, обмін речовин, підвищують опірність організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища.
Передусім радимо звернутись до кореневищ аїру тростинового — готувати настій з 1 ч. л. подрібненого кореневища на 1 склянці окропу, пити по 1 ст. л. 4 рази на день. Гарним стимулятором є женьшень, хоча він має багато протипоказань. Добре діє левзея, великоголовник сафлоровидний — славнозвісний мараловий корінь: 3 ст. л. подрібнених кореневищ із коренями на 1 л води, настоювати 3 год., процідити, пити по 1 ст. л. 3 рази на день перед їдою.
Більш доступна, але не менш дієва конюшина заяча: 1 ст. л. на склянку окропу, пити по чверті склянки 4 рази на день. Це нешкідливий і безпечний засіб.
Зацвіте конюшина –
Буде мир на землі.
Підем разом збирати
І дорослі, й малі.
Ой, поїдемо в Карпати
Конюшину збирати!
Настій цієї трави п’ють від безсоння, перевтоми, слабкості. Лікують захворювання, спричинені нервовою та фізичною перенапругою. Це гарний загальнозміцнювальний засіб, відновлює здоров’я після виснажливих хвороб, таких як ковід-19, який псував здоров’я людей понад два роки. Дітям давали настої заячої конюшини від переляку та епілепсії. Застосовують рослину в разі діабету, на який страждає нині в Україні чи не 90% людей.
Якщо узагальнити, ця помічна трава лікує всі рани та виразки — зовнішні, внутрішні, душевні. Вона дуже потрібна в нинішній час нашому народу!
Здолати нервове виснаження та слабкість може і наш звичайний спориш: 2 ст. л. на 2 склянки окропу, настоювати 30 хв., пити по пів склянки 4 рази на день.