Хронічний панкреатит

23 березня 2022 р.

Хронічний панкреатит розвивається поступово, роками. Симптоми стають все більш виразними по мірі того, як запалення призводить до заміщення працездатних клітин фіброзними, які не здатні продукувати травні гормони та інсулін. Причини хронічної форми: жовчнокам’яна хвороба або просто поганий відтік жовчі, вживання алкоголю, куріння, нездорова їжа, генетичні фактори, аутоімунний процес, непролікований гострий чи підгострий панкреатит. Щоб цього не трапилось, потрібно в разі загострення запалення підшлункової залози звернутись в «Зелену планету» і за 3-4 тижні вилікувати підшлункову фітокомпозицією ЗОЛОТНИК.

Хронічна форма має більш стерті симптоми в порівнянні з гострою. Може проявлятися і періодичними гострими запаленнями. Вона дає про себе знати хронічним болем у верхній частині живота, який посилюється після їди чи пиття, поганим апетитом, відразою до жирної їжі, відрижкою, нудотою. Хворі втрачають вагу, адже їжа погано засвоюється, відчувають постійну слабкість. Скаржаться на скудні часті випорожнення маслянистого виду з різким неприємним запахом. Хронічний панкреатит також призводить до розвитку цукрового діабету Iтипу, оскільки страждають й ті клітини залози, що виробляють інсулін.

Щоб зупинити деградацію клітин залози необхідно виключити з раціону алкоголь і кофеїн (особливо каву), все смажене, жирне, гостре, вершкове масло, наваристі супи, бульйони, жирне м'ясо, гриби, консерви, соління, маринади, капусту, бобові, цибулю, часник, редиску, торти, пиріжки, млинці, цукерки, газовані напої.

Їсти треба в один і той же час, невеликими порціями, ретельно прожовуючи їжу, уникати надто холодної чи гарячої їжі.

Дозволено вживати: нежирні продукти, вівсяний кисіль, сир і страви з нього, сік журавлини, чай з листя чорниці і суниці, корінь цикорію і кульбаби, траву шавлії, квіти нагідок, ромашки, череди, сухоцвіту. Перелічені трави можна заварювати окремо або поєднати, взявши порівну, ті, які у вас є.

Настій від хронічного панкреатиту

1 ст. л. суміші трав (наприклад, чорниці, суниці, корінь цикорію і кульбаби, траву шавлії, череди, сухоцвіту, квіти нагідок, ромашки) залити склянкою окропу, настояти 30 хв., процідити. Вживати по пів склянки тричі на день за пів години до їди.

 

Але щоб вилікувати хронічний панкреатит, не допустити до руйнації клітин і тяжкого діабету, потрібно пролікувати також печінку і шлунок, адже підшлункова залоза лежить між ними та залежить від їхнього функціонування. Треба звернути увагу і на нирки — очисні органи організму. Від їхньої працездатності також залежить ефективність лікування.

Ми пропонуємо ГЕПАХОЛ для печінки, ГАСТРОТОН для шлунка, ДІАМАНТ для внутрішніх острівців підшлункової, які виробляють інсулін, НЕФРОЛІК для нирок. Всі ці фітокомпозиції потрібно вживати до їди.

Треба також заспокоїти нервову систему. Для цього даємо НЕВРОЗАН або НОРМОСТРУМ — залежно від того, як працює щитовидна залоза.

А після їди потрібно приймати ЗОЛОТНИК, щоб працювали зовнішні острівці, які продукують травні ферменти, отже, перетравлювалась їжа і не було запалення в самій залозі.

Не забудемо й про кишківник. Якщо є запори, потрібно приймати ЛАКСОН, якщо проноси — то ДІАР.

Таким чином ви відновите, пролікуєте не тільки підшлункову залозу, а й всю травну систему. Отож, підсумуємо: вам потрібно приймати до їди ГЕПАХОЛ, ГАСТРОТОН, ДІАМАНТ, НЕФРОЛІК, а після їди ЗОЛОТНИК і НЕВРОЗАН для нервової системи.

Вже з хворою, та навіть і зі здоровою підшлунковою не можна носити тугі паски, які передушують органи черевної порожнини і погіршують їхнє кровопостачання.

Обов’язково дотримуйтесь дієти! Правильний раціон допомагає тримати панкреатит в стадії ремісії або, як мінімум, відтягнути наступне загострення. Більшість рецидивів бувають спричинені саме неприйнятним харчуванням та вживанням заборонених напоїв.

Залиште свій коментар