Нагадаємо, що алергія — це стан зміненої (підвищеної) реакції організму на повторну дію різних зовнішніх чинників або компонентів власних тканин. Це реакція між алергеном і антитілом, що утворюється в організмі, на цей алерген.
Щороку під час масового цвітіння рослин у багатьох людей починається алергія на пилок, на запахи рослин (амброзії, сосни, конопель), на пух тополі. Може бути кропивниця, набряк Квінке, алергічний нежить, контактний дерматит, хвороба сироваткова, ядуха (бронхіальна астма), еозинофільні інфільтрати.
Однак алергенами і влітку, і в будь-яку іншу пору року можуть бути також хімічні речовини, мікроорганізми, віруси, шерсть тварин, харчові продукти (суниці, полуниці, цитрусові, помідори, яйця, риба, м’ясо) і багато іншого. Алергія може бути на холод, на тепло, на механічні подразнення шкіри і слизових оболонок.
Спричиняють алергію по суті не алергени, а слабкий хворий шлунок, недостатня функція печінки, підшлункової залози, кишківника, наднирників та інших ендокринних залоз, особливо щитовидної, навіть пригнічений психічний стан. До того ж, в сучасному світі виробляється неймовірна кількість хімічних речовин, які забруднюють і негативно впливають на організм.
Вираховувати певні алергени і уникати їх дії, відгородившись від світу, неефективно. Вихід один: підвищувати стійкість організму до алергенів, дотримуючись, раціонального, переважно рослинного, харчування, не переїдати, а ще дбати про травну систему й загальне здоров’я.
У цьому допоможуть лікарські рослини: забезпечать і лікування, і профілактику. Ось невелика частина доступних цілющих рослин від алергії, які застосовує українська народна медицина: календула, кропива, малина (квіти), селера, солодка гола, цикорій (корінь), хміль (супліддя), череда, суниця, кульбаба, смородина, меліса (листя), гравілат річковий, деревій, м’ята, фіалка триколірна, цмин, вероніка (трава).
Маємо їх вивчити, зібрати, приготувати з них ліки й розумно використовувати. Чи зможете ви це зробити правильно? І чи зможете знайти причину алергії не зовні, а всередині хворої людини, поставити діагноз і призначити курс лікування?
Простіше й ефективніше буде звернутись до фахівців-консультантів і авторських фітокомпозицій «Зеленої планети Земної».
Вони вам впевнено скажуть: якщо на запахи квітів, трав часом болить голова — отже, хвора підшлункова залоза. В цьому випадку потрібно нормалізувати ферментативну функцію золотника, який малий, та дорогий. Тож для оздоровлення підшлункової залози потрібен ЗОЛОТНИК.
Для очищення й лікування печінки треба приймати ГЕПАХОЛ, для підсилення ферментативної функції шлунку ГАСТРОТОН, щоб усунути прояви алергії — АЛЕРГІН. Дітям і дорослим, у кого є паразити (вони також спричиняють алергію), додаємо ще ГЕЛЬМІН.
У кожного алергія проявляється по-своєму. Зважаючи на індивідуальні покази, до комплексного лікування додають НОРМОСТРУМ і НЕВРОЗАН (якщо нервова система дуже чутлива, безсоння й аритмія) або СУДИННИК (коли руки холодні).