ПаніЮлія запитує, що можна приймати при коксартрозі кульшового суглоба. Пан Іван, що теж має коксартоз третьої і четвертої стадії та може ходити лише з двома палицями, також запитує про ліки від його хвороби.
Артрозкульшового суглоба, або коксартроз—дегенеративнезахворювання старшого чи середнього віку. Виникає через розпад, стирання хряща і деформаціюголівки стегнової кістки. 5% населення має цей діагноз, у більшості з нихпричина артрозу невідома. Це може бути спадкова неповноцінність хряща,травми (на протилежному суглобі), вроджені дисплазії суглобів, фізичне навантаження(лише у чоловіків), деколи інфекції.
При артрозі можна допомогти так, щоб максимально зняти запалення, полегшити біль, покращити кровопостачання до суглобів. Для цього ми призначаємо фітокомпозиції НЕФРОЛІК, АРТРИТАН, СПОНДІЛАН, НЕВРИН і ВАЗОНОРМ. Для того, щоб зміцнити суглоби є ще ОСТЕОНОРМ.
Якщо хворий кульшовий суглоб, то людина відчуває біль, тягне всю ногу через деформацію суглоба і неможливість правильних рухів. Тому ще й зовні застосовуємо РОЗТИРАННЯ і САНАТ, які допомагають усунути біль і запалення, дозволяють почуватись комфортніше.
Часто радять при артрозах вживати білки колагени. Назва колаген походить від слів кола — клей, і ген — утворювати. Холодець яскраво демонструє цю властивість колагену — утворювати клейку масу. А варять його якраз зі шкіри, суглобів, хрящів. З таких же відходів харчової промисловості отримують і желатин, який є ферментованим колагеном, з якого потім роблять цукерки, желе, харчові добавки для пружності шкіри і здоров’я суглобів.
Втім, ефективність вживання колагену при коксартозі не доведена, тому це лишається на ваш розсуд. Якби він допомагав, то може і хвороби такої не було або вона хоча б не доходила до стадії, коли потрібно ставити штучний суглоб. Ми ж спостерігаємо інше: люди їдять все більше продуктів з колагеном, а артрози не зникають, або й зростають.
Ця проблема не оминає і тварин. Артроз кульшових суглобів мають 90% літніх котів і пси з масою тіла понад 6 кг. Але ж їхній раціон містить максимум колагенів, який тільки можна уявити! Отже, причина не в нестачі колагену в їжі, і додатковим його вживанням хворобу не вилікувати.
Або ж подивимось на травоїдних. Коні, бики, бізони, слони, бегемоти, орангутани, жирафи мають міцну поставу з великими суглобами і м’язами, дуже міцну шкіру, м'ясо, багате на колагени, і при цьому харчуються виключно рослинами, отримуючи лише з них всі необхідні складники для утворення колагену.
І це не дивно, адже і тваринні, і переважна більшість рослинних білків містять всі необхідні амінокислоти, з яких будується і колаген. Єдиний тваринний білок, на якому людина не може прожити, це саме колаген, бо він не має амінокислоти триптофану. З будь-якого іншого м’яса та більшості рослин ми можемо синтезувати колаген та всі інші, потрібні нам білки, а з колагену — не можемо.
Колаген є основою сполучної тканини у всіх органах. 30% всіх білків нашого організму — це колаген. Але не один і той самий — їх є понад 10 різновидів. Колаген є лише у складі багатоклітинних тварин. В рослинах, грибах, бактеріях колагену нема.
Для синтезу колагену, крім амінокислот, нам потрібні вітаміни і мінерали, особливо вітамін С і залізо. Без вітаміну С формується неправильний колаген, пухкіший — ці зміни лежать в основі розвитку цинги, коли випадають зуби, бо ясна не здатні їх втримати. Тому свіжі рослинні продукти важливіші для нормального утворення колагену, ніж м’ясні.
І саме рослини, а також ще гриби, містять протизапальні речовини, які пом’якшують наслідки артрозу і навіть здатні стимулювати відновлення хряща, активуючи потрібні для цього гени прямо в клітинах суглоба! Це особливо стосується капустяних: різних капуст (особливо броколі), салатів, хрону, редьки, редиски, ріпи тощо.
І саме з рослин виготовлені НЕФРОЛІК, АРТРИТАН, СПОНДІЛАН, НЕВРИН, ВАЗОНОРМ, ОСТЕОНОРМ, РОЗТИРАННЯ і САНАТ, з якими вам неодмінно стане краще, а прогресування хвороби вдасться загальмувати.