Комора вітаміну А

7 квітня 2023 р.

Застуда і кашель не лікується, нежить не припиняється, шкіра суха і тьмяна, зовсім немає сил, в очах пече і падає зір, а ще й мучить цистит? Знайомі симптоми? Навесні на таке скаржиться чи не кожен другий. Наче не пов’язані між собою проблеми може об’єднувати нестача вітаміну А, концентрація якого у продуктах харчування після зими стає мінімальною.

Вітамін А належить до жиророзчинних вітамінів, добова доза — 1,5 мг, для вагітних жінок — 4 мг. Він необхідний для обмінних процесів, росту і розвитку організму, забезпечує здоров'я шкірних покривів і слизової оболонки, здоров'я очей, нормальну роботу потових і сальних залоз. Нестача вітаміну викликає сухість шкіри, появу гнійників. Може з’явитися «куряча сліпота» — неможливість розрізняти предмети у сутінках. Знижується кислотність шлункового соку, функція кишківника порушується аж до слизового проносу. У сечовому міхурі та сечівнику підвищене злущування епітелію спричиняє неспецифічний цистит, уретрит, утворення камінців. Порушення епітелію середнього вуха веде до гнійного запалення. В разі гіповітамінозу А часто хворіють інфекційними захворюваннями, мучить загальна слабкість і постійне нездужання.

Саме тому, щоб бути здоровішими, і їдять моркву. Адже там багато вітамінів, особливо каротину, провітаміну А (9 мг%, тобто 9 мг на 100 г моркви). Добре відомо, що моркву треба вживати з якимось жиром – сметаною, молоком, олією чи маслом. Але не всі знають, що морквою можна лікуватися.

Свіжий сік цього коренеплоду натщесерце або натерту моркву з олією дають дітям, та й дорослим, від гельмінтів. Клізми з соку моркви з олією допоміжні від такого неприємного захворювання, як геморой. Можна поставити на ніч свічку, але моркву треба трошки прив’ялити, аби вона була м’якою.

Сік моркви з медом п’ють від застудних захворювань або ж запалення верхніх дихальних шляхів. У разі запалення легень вона рятує дитину від кашлю. І нешкідлива, і корисна, і водночас – цілюща. Морква корисна в разі туберкульозу легень та горла, коли у дорослих людей трапляється задуха.

У випадку запальних процесів у ротовій порожнині полощуть рот свіжим соком. Мами мають пам’ятати: коли у дитини молочниця, пліснява у роті, язичок треба змащувати соком моркви. Сік украй необхідний для вагітних жінок, тому що це найліпший зміцнюючий засіб для покращення обмінних процесів в організмі.

Морква – чудовий ранозагоювальний та протизапальний засіб. До запаленої шкіри роблять примочки з відвару не лише коренеплоду, а  й ботвини. Влітку назбирали та насушили, а взимку можете користуватися. Сік тертої моркви накладають на гнійні рани, виразки, лікують нариви, навіть злоякісні утворення. Обморожені місця змащують соком або прикладають морквину. Опіки також лікують соком, змішаним з білком яйця, тоді зникає біль і опік швидко проходить.

А чи ви знаєте ви, шановні жінки та дівчата, що з моркви виходить дуже ефективна маска. Її особливо потребують ті, кому за 30 і в кого сірий, непоказний колір обличчя. Або ж шкіра недостатньо пружна і гладенька, чи є червоні плями. На обличчя на 30 хвилин накладають терту моркву, потім вмиваються холодною водою. Таку процедуру корисно робити тричі впродовж двох тижнів.

 

Залиште свій коментар