Квіти, листя бузинові зроблять щастя у здоров'ї

31 травня 2024 р.

Коли чорна бузина починає квітнути, настає час збирати її листя! Бо саме тоді, коли кущ зацвітає, листя має дуже цілющі властивості.

Листя бузини містить вітаміну С більше, ніж плоди. Є там і каротин, і ефірні олії, і самбунігрін, який в організмі розкладається на глюкозу, синільну кислоту і бензальдегід. Це ті речовини, які допомагають нам бути здоровими. Є там і смолисті речовини, які є послаблювальним засобом, тому листя бузини раніше застосовували при закрепах.

А закрепи бувають з різної причини: коли в'ялий, опущений шлунок з пониженою кислотністю, отже, їжа не перетравлюється, гниє, а ті токсини від гниття шкодять печінці; коли не працює достатньо підшлункова залоза, коли вона запалена, тобто, є панкреатит. Коли нервова система надто збуджена або коли не працює нормально щитовидна залоза (гіпотиреоз), це теж може спричиняти закрепи.

Причиною закрепів може бути запалення в кишківнику. Доліхосігма (довга сигмовидна кишка) може виникнутивнаслідок частого вживали сени або іншого послаблювального засобу. Лікарі, щоб дати раду, вирізають частину кишківника, але тоді кишківник працює ще гірше.

Раніше сену не шукали, бо знали, що є листя бузини — засіб від закрепів, щоб не хворів кишківник, не було там запалення, не боліло внизу живота, не різало, не пекло, і не отруювалась людина власними токсинами.

Відвар з бузинового листя дуже смачний і корисний: взяти 7 бузинових листочків, дрібно порізати, залити склянкою окропу, проварити на слабенькому вогні або на водяній бані хвилин 10, процідити, можна для смаку додати трохи меду і лимон.Такий напій пити треба вранці, до сніданку або після, але лише один раз на день. Чай можна робити і з висушеного листя. Але завжди брати дозовано, по 6-10 листочків.

Цей чай вживають люди старшого віку, які хочуть продовжити свою молодість, підтриматижиттєвий тонус, посилити роботу імунної системи, очистити організм, або ті, в кого нервова система збуджена, болить голова, не працює травна система.

Цей напій винайдено в Європі. Ним користуються дуже широко в Німеччині. В Україні його також полюбляють ті, хто знає його смак і користь. Він допоможе вам почувати себе дуже добре, бути здоровими і звичайно щасливими.

Листя бузини, зварене в молоці, розсмоктує гемороїдальні вузли, потовщення , спайки на місцітріщин заднього проходу. Листя варять в молодці і прикладають до вузлів. Вузли чи спайки стають м’якими, з часом зникають взагалі.

Квіти бузини беремо у кетягах, висушуємо із стебельцем, потім обтрушуємо зі стебелець. Вживаємо їх у компотах, чаях, і ліки з них робимо, а можна і просто свіжі квіточки пожувати.

На склянку окропу беремо 1 ст. л. сухих квітів, настоюємо і п'ємо по чверті склянки 4 рази на день Так само можна заварювати і свіжі квіти.

Квіти лікують всі запалення в дихальній системі: бронхіти, трахеїти, ларингіти, пневмонії. Часто їх застосовували навіть при туберкульозі легень. Бузина усуває запалення, розріджує мокротиння і допомагає легко його видалити.

Квіти лікують сечостатеву систему як у чоловіків, так і у жінок: нирки в разі нефритів, пієлонефритів, гломорулонефритів, запальних процесах чоловічої статевої залози, матки та уретри у жінок. Підсилюючи функцію нирок, бузина допомагає позбутись набряків, особливо на обличчі, під очима; допомагає також виводити уратні солі, лікує подагру і допомагає в разі захворювань суглобів — ревматизму, артриту, артрозу.

Бузина лікує серце, допомагає усунути міокардит, серцеві кольки, заспокоює нервову систему.

Будьте здорові, але збирайте рослини для аптечки, не всі, які бачите, а скільки вам потрібно. Пам’ятайте, що квіти бузини на початку осені подарують нам плоди, смачні і дуже корисні.

Залиште свій коментар