Знижена кислотність, зменшення кількості шлункового соку, нестача травних ферментів є в дуже багатьох людей. Ферменти шлунка стають активними тільки в разі високої кислотності. Отож низька кислотність автоматично призводить до дефіциту ферментів і поганого травлення. Все це супроводжується запаленням слизової оболонки травного тракту, її атрофією, а з часом загрожує розвитком онкологічних хвороб.
Серед причин хворобливого стану — неправильне харчування, порушення в роботі гормональної та вегетативної нервової системи, спадковість.
Гіпоацидний гастрит супроводжується недостатнім перетравленням їжі з подальшим її гниттям і бродінням. Токсини, які при цьому виділяються, отруюють організм, перевантажують печінку. Бродіння та гниття змінюють склад мікробіоти кишківника в гірший бік. Також зменшується засвоєння поживних речовин, вітамінів з їжі, що призводить до порушення обмінних процесів, слабкості, гіповітамінозу, зниження життєвого тонусу.
Симптоми включають тяжкість і біль в шлунку, який посилюється після прийому їжі, відрижку з неприємним запахом, метеоризм, поганий апетит, періодичні нудоту і відчуття гіркоти в роті, наліт на язиці, тяжкі закрепи.
Для боротьби із закрепами іноді вживають послаблювальні засоби: сену, рицинову олію, магнезію. Але це тимчасова допомога, яка не виліковує порушень в організмі, а навпаки, ускладнює їх і призводить до хронічного стану. Щоб цього уникнути від початку або позбутись ускладнень, починати треба зі шлунка, а ще точніше — з ротової порожнини: якщо їсти поспіхом, погано прожовувати їжу, вживати надто гарячі чи холодні страви, то від цього буде страждати слизова оболонка.
Їсти треба таку їжу, яка тонізує шлунок, покращує його секреторну діяльність, перистальтику кишківника. Не слід вживати солодкого, натомість їсти більше гіркот. Їжа має бути така, що не розтягує шлунок, не обволікає його слизову оболонку.
В першу чергу маєте звернути увагу на велике різноманіття рослинних продуктів: капусту всіх видів, цибулю, квасолю та інші бобові, петрушку, хрін, аронію, смородину, брусницю, журавлину, суниці. Застосовуючи їх у стравах та приправах, можна досягти злагодженої роботи всього шлунково-кишкового тракту.
Спробуйте ще й дивовижні властивості аїру: якщо двічі — тричі на день брати шматочок його корінця (власне, кореневища), хвилину потримати в роті, посмоктати його, результат буде разючий. Спочатку корінець гіркий, а потім стає солодким і приємним на смак і аромат. Ті чоловіки і жінки, які хотіли кинути курити, завдяки такому простому застосуванню аїру, не лише повністю відмовились від цигарок, а й позбулись запальних процесів в організмі та розладів травної системи.
Нині, ранньої весни, потрібно вживати те, що є під рукою із названих вище продуктів, а потім піде зелене розмаїття салатів із листям кульбаби, грициків, щавлю, огіркової трави, листя подорожника великого, молодого листя борщівника та лопуха… Кульбабу навіть не треба чекати — вона вже зараз зеленіє всюди.
В розмові про гіпоацидний гастрит не можна оминути увагою і чудові помічні ліки «Зеленої планети Земної», передусім ГАСТРОТОН.
Фітокомпозиція ГАСТРОТОН виявляє стимулюючу дію на м’язи шлунка і кишківника (тонізує, поліпшує моторну функцію).
Гіпотонічний стан м’язів шлунка спричиняє подальший розвиток гастроптозу (опущення шлунка), що супроводжується уповільненим рухом їжі, а в нижніх відділах кишківника калових мас, травним трактом. В подальшому це призводить до бродильних процесів та алергізації організму. Згодом патологічний процес зачіпає ще й підшлункову залозу, печінку, жовчний міхур. Застосування ГАСТРОТОНУ припиняє розвиток порушень і відновлює функції органів черевної порожнини.
Завдяки нормалізації стану шлунка ГАСТРОТОН допомагає позбутись інших порушень в організмі. У дітей із гастроптозом часто спостерігається нічне нетримання сечі, тому ГАСТРОТОН необхідний під час лікування енурезу. Фітокомпозицію також рекомендуємо жінкам з опущенням матки і загином шийки матки. Разом з ГЕПАХОЛОМ і ЛАКСОНОМ ГАСТРОТОН дозволяє здолати закрепи, порятує від операції з приводу доліхосігми. Без фітокомпозиції не обійтись в разі панкреатиту, холециститу, гепатохолециститу, алергії. Показанням до застосування є опущення нирок, матки, грижі, дисбактеріоз, фурункули, висипка на обличчі, гельмінтози.
З відповідною їжею і такими ліками жоден шлунок не буде вередувати, буде в тонусі і працюватиме як слід!