Пані Ірина запитує, скільки можна пити соку з лікарських городніх рослин.
Зважаючи на те, які це рослини. В городі чи не кожна — лікарська: наприклад, морква — дуже помічна рослина-коренеплід, і ягода гарбуз, така само комора вітамінів, як і морква, має неабиякі цілющі властивості.
Якщо пити гарбузовий сік, аби почистити нирки від камінців, жовчний міхур від конкрементів в разі жовчокам'яної, сечокам'яної або нирково-кам'яної хвороби, то можна випити дві склянки, але доцільніше пити по одній склянці щодня. Бо якщо пити забагато гарбузового або морквяного соку, то обличчя може пожовтіти. Від 2-3 склянок гарбузового соку обличчя зробиться такого самого кольору як гарбуз.
Сік капусти білокачанної в разі гастриту зі зниженою кислотністю слід приймати по половині — третині склянки за 20 хв. до їди. Так само вживають і сік моркви.
В разі гастриту з підвищеною кислотністю застосовують картопляний сік: картоплю натирають разом зі шкіркою, вичавлюють сік і п’ють по чверті склянки за 30 хв. до їди тричі на день, доводять дозу до 0,75 склянки. Курс лікування 4-5 тижнів.
Сік хріну звичайного розводять водою і п’ють для стимуляції роботи кишківника, в разі гастриту зі зниженою кислотністю (1 ст. л. тертого хріну на 400 мл окропу, настоювати 1 год., процідити, пити по чверті склянки 4 рази на день до їди.
Соку петрушки більше 1 ст. л. вживати не треба. Що занадто, то не здраво.
Соку пастернаку теж не слід вживати надміру: по 2 ст. л. або по 1 ст. л (зважаючи на те, дорослий чи дитина) — три рази на день перед їдою. Треба вживати стільки соку пастернаку, щоб організм міг сприйняти його. Щоб він міг всмоктатись і діяти. І хоч від пастернаку обличчя не пожовтіє, але зловживати не варто. До слова, пастернак дуже пасує чоловікам, робить їх сильними, допомагає статевій залозі нормально працювати, відновлює знижену потенцію, тобто лікує імпотенцію. Також пастернак робить профілактику простатиту і аденоми.