Міозит — це контрактура м’язів

1 квітня 2022 р.

Контрактура (з латини — стягання, звуження) — це обмеження рухливості суглобів: суглоб неможливо повністю зігнути, розігнути, повернути. Тимчасова або постійна контрактура може виникнути внаслідок багатьох чинників: захворювання м’язів, суглобів, нервів, порушення еластичності шкіри і сухожилків, больових відчуттів, травмування.

Патологія може бути вродженою, але, скажімо, кривошия, клишоногість, плавальні перетинки — це доволі рідкісне явище. Обмеження рухів унаслідок спазмування м’язів, травми, запалення сухожилків, нервів тощо зустрічаються набагато частіше. Спочатку вражається одна тканина, згодом патологічний процес охоплює й інші прилеглі до суглоба тканини.

Завдає людині чималого дискомфорту і погіршує якість життя, зокрема, м’язова контрактура. Про міозит після застуди, пошкодження м'язів, гострих та хронічних захворювань, мабуть чули всі. А хтось знає про нього з власного досвіду. Часто міозит поєднується з невритом (запаленням нервових закінчень) або тендинітом (запаленням сухожилків).

Контрактури є професійним захворюванням у людей, діяльність яких пов’язана зі значним фізичним навантаженням або постійним використанням тих самих груп м’язів: спортсменів, вантажників, лісорубів, музикантів тощо. Якщо ігнорувати перші тривожні симптоми (запалення, порушення кровообігу, біль), контрактура може стати серйозною проблемою. М’язові волокна спочатку окремих, а потім групи м’язів заміщуються сполучною тканиною, тобто виникає фіброз, м’язи ущільнюються і постійно перебувають у скороченому стані.

Щоб запобігти розвитку контрактури або пролікувати її, в «Зеленій планеті Земної» за перших симптомів використовують фітокомпозиції АРНІКА, СПАЗМІН, ВАЗОНОРМ, АЛЬГОСАН (приймати по 5 крапель з 2 ложками теплої води 3-4 рази на день за півгодини до їди). Наполегливо радимо зовнішньо робити компреси з рідини ПОРЯТУНОК.

АЛЬГОСАН знімає больові відчуття різноманітного походження, має протизапальні та спазмолітичні властивості.

ВАЗОНОРМ поліпшує мікроциркуляцію дрібних кровоносних судин, усуває запальні й дистрофічні процеси в них, нормалізує тонус і проникність стінок капілярів.

Фітокомпозиція АРНІКА добре відома багатьом зеленопланетянам: має широкий спектр дії як протипухлинний, заспокійливий, кровоспинний, знеболювальний і жарознижувальний засіб. Допоможе якнайшвидше загоїти та усунути наслідки будь-якої травми.

Рідина ПОРЯТУНОК має протизапальну, знеболюючу і ранозагоювальну дію, сприяє поліпшенню кровообігу в уражених тканинах і поновлює їхню життєдіяльність. Для компресу змочити складений удвічі бинт і покласти на 3-8 годин на уражене місце, накрити зверху плівкою, розмір якої на 2-3 см більше бинта з усіх боків, згори покласти шар вати, забинтувати і вкутати, щоб зігріти.

Фахівці народної медицини пропонують гарячі ванни або компреси: в перший день із сіллю, в наступний — із питною содою.

Добре допомагають трави: хвощ польовий, адоніс весняний, огіркова трава, фізаліс.

І ніяк не обійтися без верби! Для зняття больових відчуттів та спазмів у разі контрактури лікарі, зазвичай, призначають нестероїдні протизапальні препарати, які в багатьох людей спричиняють подразнення шлунка й інші побічні дії. Верба діє не гірше, але не викликає таких негативних наслідків. Скористайтесь такими рецептами:

* Молоді гілки і листя верби потовкти і накласти на болюче місце.

* 1 ст. л. бруньок, листя верби залити склянкою окропу, настояти 1 год., вживати по 1-2 ст. л. 5-6 разів на день.

* 2 ст. л. кори з гілочок верби залити 0,5 л горілки, настояти і вживати по 5-10 крапель 5-6 разів на день.

* Розтерти бруньки верби з вершковим маслом у співвідношенні 1:1, втирати мазь у болючі місця.

Так само можна зробити мазь із бруньок бузку, або змішати бруньки верби та бузку порівну.

Залиште свій коментар