НА ПОРІ ЧОРНИЦЯ

2 серпня 2021 р.

Яка це смачна, соковита ягода. Вочевидь і світ не став би світлішим, якби не було цієї чорненької ягоди. Чому так кажу? Ягода чорна – а світ світліший? Бо чорниця дарує людям зір.

У давнину чорницю обов’язково давали людям, які страждали від курячої сліпоти. Зір поліпшувався. Цю практику засвоїли й наступні покоління. І вже пізніше, для профілактики очних захворювань, давали чорницю водіям, яким доводилося їздити й уночі, льотчикам, людям, професія яких залежить од гостроти зору.

Нині чорниця особливо потрібна тим, хто працює за комп’ютером, студентам, школярам. Адже ця ягода поліпшує зір, лікує хворе око.

Чорниця добре лікує судини. В цій ягоді є рутин, який зміцнює стінки судин і поліпшує кровообіг. Найчастіше око страждає від розшарування сітківки, дегенерації сітківки у людей, хворих на цукровий діабет.

З давніх давен усім людям, у яких підвищувався вміст цукру у крові і підшлункова залоза недостатньо виконувала свою функцію (не виробляла життєво необхідний гормон інсулін), давали чай із листя чорниці. А також упродовж всього року їм рекомендували їсти ягоди чорниці. Не лише свіжозібрані, а й засушені  - так продовжували лікування аж до нового сезону  і результати були помітні. Вміст цукру знижувався, підшлункова залоза нормалізувалася, зір поліпшувався, навіть ноги переставали боліти – не судомило вночі.

Суниця добре впливає на роботу нирок, лікує сечокам’яну хворобу. Лікує хворі нирки, усуває запальні процеси, виводить солі, тобто пісок із нирок, камінці та налагоджує сольовий обмін.

Лікує також і печінку та жовчнокам’яну хворобу. Налагоджує функцію шлунка. Особливо показана чорниця у разі гастритів із зниженою кислотністю (зниженою секреторною функцією).

Отже саме нині дітям та й дорослим треба давати щобільше чорниці, аби поліпшувався зір, добре працював шлунок, була нормальна кислотність, щоб їжа в шлунку добре перетравлювалася, не бродила там, не гнила, не посилала токсини в організм, щоб добре працював кишківник.

Адже саме ягодами чорниці, разом із суницею, лікують ентероколіти, гастрити гіпоацидні та запалення кишківника. Допомагають такі ліки (чорниця з суницею) хворим, у яких запалений кишківник не виконує свою роботу, тобто, знижена перистальтика кишківника.

Лікує чорниця й геморой, усуває гемороїдальні кровотечі. У разі лікування чорницею зникають виразки, подразнення, запалення слизової оболонки ротової порожнини.

Ще в давнину люди помітили, що ягоди чорниці дуже добре лікують хвору шкіру: висипи, лишаї, псоріаз (лускатий лишай) і навіть вітиліго (виникає внаслідок захворювання підшлункової  та щитовидної залоз). Почали змащувати хвору шкіру – лишаї, лускаті бляшки псоріазу, білі плями вітиліго – чорничним соком. Результати були разючі.

Ягода надзвичайно цілюща. Й не дивно. Адже її хімічний склад –це комора вітамінів та корисних мікроелементів, кислот тощо.

Ліки із чорниці смачні і цілющі. Робити їх можна двома способами: холодні настої та гарячі настої.

Холодний настій чорниці

Дві столові ложки подрібненої чорниці залити склянкою холодної перевареної води, настояти ніч (вісім годин). Вживати по чверті склянки чотири рази на день за 15-30 хвилин до їжі (четвертий раз – перед сном).

Гарячий настій із чорниці

Столову ложку подрібненої чорниці (свіжої чи сушеної) залити склянкою окропу, настояти дві години. Вживати по чверті склянки чотири рази на день.

В народній медицині інколи застосовують і настоянки чорниці на горілці.

Настоянка чорниці

100 г подрібненої чорниці залити 0,5 л горілки, настояти три тижні. Вживати по десять крапель чотири рази на день.

Ліки готують і з листя чорниці. Найкраще його збирати під час цвітіння. Але хто не зробив цього раніше, може зібрати листя й зараз.

Ліки з листя чорниці

Столову ложку подрібненого листя чорниці залити склянкою окропу, настояти годину. Вживати по чверті склянки чотири рази на день.

Такі ліки допомагають лікувати цукровий діабет.

Як на мене, людина, яка пропустить чорничний сезон – багато втратить. І змушена буде впродовж року відшукувати якісь засоби для зміцнення імунітету. А він саме і “захований” у цій ягоді. Зважте на це. Якщо маєте змогу, беріть дітей та йдіть до лісу. Нехай малі посмакують ягодою просто з куща, побачать як вона ховається під листочками, виглядаючи подекуди, як “посміхається” усій вашій родині.

Залиште свій коментар