Надмірна пітливість

25 червня 2022 р.

Українці, жартуючи кажуть: «Як працює, то змерзне, а як їсть, то впріє!». Хоч так характеризують переважно ліньків, цей опис підходить і до певного стану здоров’я, коли людина надмірно пітніє, — емоційного гіпергідрозу. Він викликаний відчуттям страху, радості, будь-яким стресом, а такі стимулятори як тютюн та кава поглиблюють проблему.

Сильно потерпають від надмірного потовиділення молоді люди кремезної статури, які надто емоційні та легко збуджуються.

Практика показує, що такий стан переважно спричинений порушенням функції щитовидної залози. Тоді для нормалізації роботи залози радимо НОРМОСТРУМ та додаємо НЕВРОЗАН — для заспокоєння нервової системи (ІНТЕЛЯТРИН в разі зниженого тиску). Пітливість після прийому цих фітокомпозицій повертається до норми.

Якщо руки мокрі й холодні — до комплексу лікування додаємо СУДИННИК. Зовні слід протирати руки і ноги СЕПТОДЕРМОМ. За місяць все минає, руки будуть теплі й сухі, і ноги також.

Підвищена пітливість ніг уражає стопу, особливо підошву. Іноді супроводжується різким неприємним запахом і навіть свербінням. Такий стан негативно впливає на захисні сили організму, і якщо вчасно не оздоровити стопи, можна серйозно захворіти.

Лікарі списують це порушення на генетику, бо не можуть нічим зарадити. Дійсна причина може бути зумовлена деякими захворюваннями вегетативної нервової системи, умовами середовища, харчуванням тощо. Також пітливість буває наслідком ураження залоз внутрішньої секреції, нервової системи та інших органів.

Шкіра в екстремальних температурних умовах віддає тепло з випаровуванням поту — це нормальний захисний механізм. Піт містить мікроелементи, азотисті, біологічно активні речовини, які є сприятливим середовищем для різних мікроорганізмів і грибків. Коли обмін порушений, і поту занадто багато, і рівень поживних для мікробів речовин в ньому теж зростає.

Не слід ходити у вологому взутті, бо шкіра сильніше травмується, злущуються клітини епідермісу, котрими також живляться мікроорганізми, виділяючи натомість сполуки з неприємним запахом. До речі, запах сильно залежить від того, що їмо і п’ємо: часнику, цибулі, перцю, пива тощо.

Офіційна медицина в якості допомоги пацієнтам пропонує вдаватись до фізіотерапії, а то й хірургії. Народна медицина віддає перевагу гігієні (регулярно мити ноги), догляду за шкірою (знімати відмерлий епідерміс, користуватись кремами), підбору якісного взуття, вчасній зміні й просушуванню устілок. Влітку радить взувати босоніжки, користуватись гігроскопічними шкарпетками з натуральних матеріалів. Приймати приємний і ефективний контрастний душ для ніг: то холодна, то гаряча вода по 30-60 сек.

Корисно також робити ванночки для ніг з міцного чаю (2-3 ч. л. на склянку окропу), кори дубу (50-100 г на 1 л окропу), запрілі місця натирати свіжим листям подорожника. Наші пращури часто застосовували кору верби (1 ст. л. порошку кори на 400 мл холодної води, настоювати 8 год.), запарювали її тоненькі гілочки з листям — верба ж бо росте повсюдно. Користувались листям рай дерева (скумпії): 100 г на 1 л окропу, настоювати до охолодження).

Ще краще — брати листя горобини звичайної, червоної: влітку свіже листя посікти, почавити, щоб пустило сік, на ніч прикладати до ніг. А на зиму листя слід насушити. Його можна подрібнити на порошок і застосовувати як присипку для ніг.

Дуже гарним ефективним засобом є ванночки з вероніки лікарської (та інших видів вероніки), котра лікує всі види грибкових уражень: 20 г трави на 200 мл окропу.

До речі, зовнішній засіб СЕПТОДЕРМ «Зеленої планети Земної» поєднує в собі ефективність вероніки та інших помічних рослин.

Залиште свій коментар