Як же він задовбав!, з досадою вигукнув на прийомі молодий хлопець. Старша жінка поруч згадала, як колись мучився її чоловік. А начебто нічого страшного — просто запалення гайморових пазух.
Гостре запалення гайморових пазух часто виникає під час нежиті, грипу, скарлатини, кору чи інших інфекційних захворювань. Починається з відчуття тиску і болю в тій пазусі, де є запалення. Порушується носове дихання, відчуття запахів. Більше болить з того боку де є ураження: в лобі, при жуванні їжі, іноді навіть болять зуби.
Для того, щоб вилікувати і не запустити гайморит до хронічного стану, в «Зеленій планеті Земної» для усунення гострого респіраторного інфекційного захворювання пропонуємо РЕСПІРАН. На початку хвороби цей засіб за кілька годин припиняє запалення носоглотки і ротової порожнини. Зовнішньо, якщо нежить, радимо краплі в ніс НАЗАЛІК, в інших випадках — ФІТОВІР, ФІТОФЛАВ.
Якщо одразу спинити хворобу не вдалося, то РЕСПІРАН потрібно застосовувати триваліший час та більш інтенсивно.
Остаточно позбавитись гаймориту допоможеспеціальний засіб ГАЙМОРИН. Він не тільки протизапальний, антибактеріальний, а ще й захищає слизову носової порожнини від вірусів.
Раніше на гайморит хворіли здебільшого чоловіки. Бо жінки топили піч, варили їжу і були часто біля вогнища, де гайморові пазухи добре прогрівалися. Тепер можемо скористатись їхнім досвідом: будемо прогрівати запалені місця нагрітим пшоном, вівсом, висівками, борошном, навіть піском, насипаними в полотняну торбинку.
З інших засобів порадимо закрапувати в ніс сік редьки, відвар або настій хвої сосни, ставити в ніс тампон з настоєм трави звіробою, хвої ялівцю, нюхати натертий хрін. Є ще такий народний рецепт: натертий хрін змішати із соком лимона і вживати по пів-чайної ложки 2 рази на день після їди.